Воскресенье, 17 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Україна вже 25 років — активний учасник миротворчих операцій ООН


Перше завдання під егідою ООН із відновлення миру наші вояки виконували на території колишньої Югославії.

Українські військовослужбовці боронили мир у багатьох куточках світу. Чимало миротворців стали справжніми героями. Завдяки їм у багатьох країнах згасло полум’я війни. Водночас військові добре допомогли й нашій дипломатії в підвищенні іміджу України у світі.

На сьогодні 448 військовослужбовців ЗС України беруть участь у дев’яти міжнародних операціях із підтримання миру та безпеки в семи країнах світу та районі Аб’єй під проводом ООН, НАТО та в складі спільних миротворчих сил у Придністровському регіоні Республіки Молдова.

Попри продовження бойових дій на Сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН.

Представники Управління миротворчих операцій ГШ ЗСУ повідомили, що 2016 року було здійснено три ротації національних контингентів (ДР Конго, Ліберія, Косово).

Упродовж поточного року наші миротворці провели одну ротацію національного контингенту (ДР Конго) і скоротили контингент 56 ОВЗ Місії ООН у Ліберії.

Відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН від 28.04.2016 № 2284 (2016), представники національного персоналу, які виконували завдання в складі операції ООН у Кот-д’Івуарі завершили участь у згаданій місії й повернулися в Україну.

— Наша держава дуже пишається тим, що українські військовослужбовці продовжують гідно виконувати миротворчі завдання та залишаються гідною й невід’ємною складовою міжнародних миротворчих сил, — сказав начальник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій ГШ ЗС України генерал-лейтенант Леонід Голопатюк. — Хочу особливо відзначити участь наших вертолітних підрозділів у місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго, місії ООН у Ліберії, інженерів у Косові та саперів у Ісламській Республіці Афганістан, які постійно здобувають високу оцінку своєї діяльності з боку керівництва відповідних місій.

Вадим КОВАЛЬОВ, «Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/