Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Украінська друга світова. Національна виставка у Чернігові


У Чернігові відкрито виставку «Українська Друга світова», створеної спільними зусиллями Українського інституту національної пам'яті та Центру досліджень визвольного руху. 

Першими її відвідувачами стали учні та вчителі обласного центру.

На виставці представлено 24 фотодокументальні плакати, які демонструють новий погляд на причини, перебіг та наслідки Другої світової війни, а також роль України в ній. Крім того, експозиція розповідає про незаслужено забутих героїв України, які боролися з нацизмом на інших фронтах – у Франції, Північній Африці, на Тихому океані тощо. Виставка показує події від 1 вересня 1939 року, коли українці у складі Війська Польського вступили в бій з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. Як відзначають творці виставки, символічно, що саме українець – генерал Кузьма Дерев'янко поставив підпис від імені СРСР у фінальному документі війни – Акті про капітуляцію Японії 2 вересня 1945 р.

«Дорогі українці! Нам з вами будувати країну. А для того, аби не повторювати власних помилок та чітко усвідомлювати роль нашої держави у світі, варто добре знати історію. Свою, справжню історію», – такими словами заступник голови – керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова відкрила виставку «Українська Друга світова війна».

«Дуже приємно, що саме у День пам’яті та примирення та у День перемоги ці унікальні світлини та документи ще перебуватимуть в Чернігові. Це дозволить ще раз нагадати правдиві сторінки історії, а деяким навіть допоможе переосмислити завчені догми, – зауважив представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.

Він подякував від імені творців виставки Чернігівському обласному історичному музею імені В.В. Тарновського та Корюківському історичному музею за передачу для експозиції документів, світлин і матеріалів.

S24801341377 українських сіл разом з їх мешканцями спалили фашисти за роки Другої світової війни. Від рук карателів загинуло понад 50 тисяч чоловік, в основному дітей, жінок та стариків. У Білоруській Хатині фашисти знищили 149 осіб, в чеському місті Лідице – 320,   у Французькому Орадур-Сюр-Глані 642 людини. Ці факти відомі в Європі та на пострадянському просторі. Але ще не повністю світ знає, що найкривавіша, найстрашніша розправа над мирними жителями колишнього СРСР, сталася в місті Корюківка на Чернігівщині.

Тож вперше у національній виставці такого рівня на окремому стенді розповідається про Корюківську трагедію 1943 р., яка замовчувалася комуністичним режимом.

Як зазначив Сергій Бутко, в Україні виставка вже побувала у Львові, Києві, Одесі, Черкасах, Дніпропетровську, Сумщині.

Виставка відкрита в приміщенні торгово-розважального центру «Hollywood» (2-й поверх) у Чернігові й працюватиме вона до 9 травня. 

Організатори експонування виставки у Чернігові: Чернігівська облдержадміністрація за сприяння Українського інституту національної пам’яті і торгово-розважального центру «Hollywood». 

Сергій Горобець, відео sknews.net


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/