Четверг, 21 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Українські сапери виходять на міжнародний рівень

Українські сапери виходять на міжнародний рівень


У Чернігові, на базі 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України, завершено тренінг з підготовки національних операторів України (саперів) 2-го рівня EOD з гуманітарного розмінування.

Сертифікати про проходження навчання отримали 15 фахівців з трьох структур — 4 зі Збройних сил України , 6 — Держспецтрансслужби Міністерства оборони та 5 — з ДСНС.

На теоретичних та практичних заняттях інструктори армії США навчали українських піротехніків користуватися новими зразками наданого спецобладнання, заходам безпеки під час розмінування та методиці навчання спеціалістів (демінерів) з протимінної діяльності.

— Досвіду і у нас вистачає, але нові навички отримати ніколи не завадить. У наших американських партнерів підвищені правила техніки безпеки на всіх рівнях виконання завдань. Зокрема, це повна ідентифікація боєприпасу — він замальовується, визначається тип підривача і тільки після цього предмет дистанційно переміщується і знищується. У нас вимоги трохи інші, — розповів заступник командира роти спеціальних робіт молодший лейтенант Павло Квачан.

Впроваджує курси Відділ оборонного співробітництва Посольства США в Україні. Довгострокова Програма гуманітарного розмінування командування ЗС США в Європі передбачає і тренінги 3-го рівня EOD. Пройдуть вони навесні наступного року.

Співпраця з США дозволить підвищити якість проведення робіт з розмінування на вивільнених територіях Сходу України та підвищить безпеку місцевого населення від мінно-вибухових ризиків.

Олександр Штупун,

спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/