Неділя, 22 Липень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Учаснику бойових дій не виплачували грошове забезпечення при звільненні

Учаснику бойових дій не виплачували грошове забезпечення при звільненні


Юридична практика. Чернігівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення представництва інтересів громадянина у суді адвокату Вадиму Акуленку було видано доручення від 7 липня 2017 року № 1-402/17.

адвокату Вадиму Акуленку

Адвокат Вадим Акуленко

Відновлення порушених прав потребував учасник бойових дій, якому було виплачено грошове забезпечення при звільненні не в повному обсязі.

В червні 2017 року клієнт, під час проходження звірки документів в військовому комісаріаті, випадково дізнався від фахівців військомату, що при звільненні йому було виплачено грошове забезпечення не в повному обсязі. Зокрема, з невідомих причин з розрахунку при звільненні з нього було утримано кошти в сумі 1984,00 грн. Крім того, ні в березні 2016 року, ні в квітні 2016 року клієнт не отримував грошове забезпечення за березень 2016 року.

Вважаючи такі дії посадових осіб військової частини протиправними та такими, що прямо порушують права учасника бойових дій, адвокат в інтересах клієнта звернувся до суду з адміністративним позовом.

Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України визначений наказом Міністерства України від 11 червня 2008 року №260 “Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та деяким іншим особам”, постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 “Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій”. Судом встановлено, що починаючи з 01 січня 2016 року, згідно вимог вищевказаних нормативних актів, нарахування та виплата грошового забезпечення військовослужбовцям “Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил України проходять в поточному місяці за минулий з виплатою основних та додаткових видів грошового забезпечення.

22 серпня 2017 року Чернігівський окружний адміністративний суд постановив адміністративний позов задовольнити. Визнати протиправною бездіяльність посадових осіб військової частини щодо виплати не в повному обсязі грошової допомоги при звільненні та грошового забезпечення за березень 2016 року. Стягнути з військової частини на користь позивача: недоплачену грошову допомогу при звільненні в сумі 1984,00 грн та грошове забезпечення за березень 2016 року в сумі 7988,46 грн.

Олена Приходько,

начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/