Вторник, 22 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Росії не перестають переслідувати поета за вірші на підтримку України


Почався новий виток переслідування російського поета Олександра Бившева з боку російських каральних органів за його громадянську позицію.

Про це повідомив в редакцію сам Олександр.

Буквально вчора в Кромському Слідчому управлінні СК Росії його поінформували, що до них надійшли нові матеріали з приводу двох його віршів, розміщених у вересні цього року на популярному опозиційному Інтернет-ресурсі «Орлєц».

«Таким чином, проти мене, — пише Бившев, — готується вже четверта кримінальна справа за статтею 282 КК РФ (розпалювання ненависті або ворожнечі). Перший допит у цій справі має відбутися до 30 листопада. На моє запитання: «Скільки ще кримінальних справ збираються порушити проти мене за вірші — 5, 10, 20?» (З огляду на той факт, що загальна кількість моїх творів наближається до п'ятизначного числа) я отримав чудову відповідь від заступника начальника міжрайонного слідчого управління: «Ну Ви ж продовжуєте писати вірші. Люди тут від Вас нічого доброго не чекають, а тільки якісь провокації».

Загалом, не встиг ще розпочатися суд у третьому кримінальному провадженню щодо Олександра Бившева, як силовики вже поспішають сфабрикувати четверту справу проти «поета-терориста».

«Мабуть, ними отримана команда зверху остаточно заткнути мені рота перед президентськими виборами», — уточнює поет.

До речі, хто ще не в курсі. В останньому випуску авторської програми Михайла Швидкого «Агора» (ефір 18.11.2017 р) на телеканалі «Культура» стався дуже цікавий і вельми показовий випадок. Під час обговорення питань сучасної літератури варто було відомій письменниці Алісі Ганієвій (посилання на це відео нижче) як приклад кричущого порушення державою свободи творчості в Росії, нагадати глядачам про кримінальне переслідування Олександра Бившева за вірші на підтримку України, як ведучий передачі постарався тут же припинити подальшу розмову за настільки «слизьку» для влади тему.

«Ведучий почав плести всяку нісенітницю про те, що, мовляв, у нас в Росії не судять за поезію і що покарання мене за кримінальною статтею жодним чином не пов'язане з віршами і літературою (цікаво, а з чим тоді? З наркотиками та вибухівкою може?), — дивується Олександр. — Втім, я прекрасно розумію колишнього єльцинського і путінського міністра культури. Скажи в прямому ефірі він будь-що інше, торкнися бодай теми «моїх» кримінальних проваджень,  що вони були і є чисто політичними, скільки б днів після цього він всидів у своєму кріслі телеведучого і керівника каналу «Культура»? Ось і доводиться Михайлу Юхимовичу, за його ж власними словами, «витися вужем». На останніх кадрах ток-шоу перед фінальними титрами по обличчю Швидкого видно, що він абсолютно не в своїй тарілці, оскільки передача пішла не за його сценарієм. А Алісі мій глибокий респект. Висловити співчуття «поету-терористу» на одному з центральних російських каналів — це, погодьтеся, акт великої мужності, якість справжньої журналістики, яка, на жаль, відсутня у переважної більшості росіян».

Та сама програма на телеканалі Культура

Олександр Бившев, поет-рецидивіст, смт Кроми, Орловська область, РФ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/