Вторник, 1 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Куликівській ОТГ дивляться у майбутнє оптимістично. Відео

У Куликівській ОТГ дивляться у майбутнє оптимістично. Відео


Куликівська об'єднана територіальна громада, що в Чернігівській області, ще зовсім молода — вона створена лише минулого року. А увійшли до неї майже всі населені пункти району.

Багато проблем накопичилося за останні десятиліття, а отже й вирішити їх одразу не вдається. А тут ще й додаються до соціально-економічних й демографічні. Наприклад, у селі Дроздівка Куликівської ОТГ у минулому році народилося лише троє немовлят, а покинуло цей світ близько сорока осіб. Нп цьому акцентував увагу Олександр Кравченко — в.о.старости с.Дроздівка.

Звісно, проблеми народжуваності тісно переплітаються з іншими питаннями в економічній, культурно-побутовій, інфраструктурній сферах. Адже при відсутності роботи в селі, об’єктів для отримання якісної освіти, проведення нормального дозвілля, хто ж з молоді залишатиметься? Звісно, майже ніхто, бо кожен розуміє, що треба не тільки якось співіснувати, а й хочеться ж жити достойно. І це природно, хто б що там не казав.

 

А тому команда новоствореної Куликівської об’єднаної територіальної громади, схоже, не лише все це розуміє, а й вболіває за такі процеси, по-справжньому прагне, аби гасло — йти до кращого життя на місцях — було не лише закликом, а підкріплювалося б реально. Отож новостворена об’єднана громада не сидить без діла, а видно по-всьому: шукає шляхи подолання отих негативних процесів.

Багато чого необхідно зробити і все вимагає невідкладності: а це і ремонт доріг, покращання благоустрою, освітлення вулиць, проведення комунікацій для водопостачання тощо. І якщо для першочергових таких заходів вже передбачені і виділені необхідні кошти у кілька мільйонів гривень, то на інші, які необхідно в найближчій перспективі та в подальшому вирішувати — коштів бракує. І якщо держава навіть і допоможе у чомусь, то проблеми не вирішаться. «Тільки тоді, коли громада навчиться сама заробляти кошти, почнуться зміни», —  впевнена Наталія Халімон — голова Куликівської ОТГ.

 

Колись не випадково існував такий популярний вислів: є хліб, буде і пісня. Цей принцип, схоже, діє і в Куликівській громаді — тут старанно дбають про культурно-освітній напрямок. Для прикладу, нещодавно в центрі ОТГ відбувся мандрівний фольклорний фестиваль «Скарби Куликівського краю», на якому успішно виступили й колективи зі згаданої вже Дроздівки —  музичні колективи: «Дивосвіт» та «Зоряни». Повірте, що ця тема заслуговує на окрему розповідь, яку ми у майбутньому обов’язково повідаємо й Вам, шановні наші читачі й глядачі.

Ну, а поки що, дивлячись на оптимізм, який так і світиться в очах керівників Куликівської об’єднаної територіальної громади, хочеться вірити, що все у них вийде, бо інакше й бути не може. Якщо не так, то для чого тоді усі ці корінні реформи задумувалися? Адже вони направлені лише для одного — щоб людям на місцях, а не тільки в столиці та у великих містах, жилося краще. У це й вірять в Аграрній партії України, від якої делегована керувати Куликівською ОТГ Наталія Халімон.

Сергій Вітер

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/