Четверг, 25 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігові зареєстрований випадок захворювання на сказ безпритульного пса


Наприкінці квітня у Березовому гаю та поблизу нього скажений пес покусав кілька своїх співплемінників, як безпритульних, так і «хазяйських».

У Чернігові, в районі вулиці Пухова, яка примикає до Березового гаю, проживало три великі собаки. Люди їм давали їсти, а ці жодного зла й не робили.

І ось одного дня зненацька одна з цих собак (чорного кольору) почав агресивно нападати на всіх тварин і кусати їх. Дійшло до того, що одного дня зробила мандри аж до ринку «Нива», де також добряче поколошматила всіх тамтешніх родичів-завсідників.

І лише тоді, коли собака з опухлою головою, виділенням з пащі слини та крові вже майже своїх дій не контролювала, волонтери, сподіваючись, що тварину все ж таки отруїли, спіймали її і відвезли у ветеринарну клініку. А там досвідчений лікар порадив пса приспати, бо зовні ознаки свідчили про небезпечну хворобу. А коли зробили аналіз, то виявилось, що собака хвора на сказ.

Люди пригадали, як ще десь півтора місяця тому вони помітили, як цей пес був покусаний невідомою твариною – чи то лисицею, чи якоюсь собакою. Ймовірно, що саме тоді він і заразився.

Тож на другий день після цього, фахівцям санепідемстанції довелося виїжджати в цей район і робити щеплення усім собакам, які могли мати хоч би якийсь контакт із хворою твариною.

А в цей самий час, інший чорно-коричневий пес великої породи в Березовому гаю та вулиці Всіхсвятська (це неподалік ринку «Нива») став нападати вже й на людей. На жаль, собака, як виявилося, теж була скажена (є офіційно підтверджені результати).

У зв`язку з цим, санепідеомологічна служба через розклеєні листівки в районі вулиць Пухова- Всіхсвятська, закликала людей, які мали контакт (укуси, подряпини, ослизнення) з цими тваринами, звернутися до лікувальних закладів за адресами:

Травмпункт міської лікарні №1, тел. 660-843

Травмпункт міської лікарні №2, тел. 660-401 (цілодобово)

Травмпункт обласної дитячої лікарні, тел. 4-53-03

Як повідомили в Чернігівському лабораторному центрі Міністерства охорони здоров`я, у випадку, якщо Вас покусав собака, необхідно одразу звернутися до хірурга або травматолога в лікарню за місцем проживання. За відсутності такої можливості слід обробити рану самостійно. Місце укусу треба ретельно промити розведеним у воді милом (підходить як господарське, так і туалетне або антибактеріальне). Рану можна обробити 3-% розчином перекису водню і накласти стерильну пов'язку з антисептиком. Після цього слід обов'язково звернутися до найближчої медичної установи. Укус тварини повинен оглянути і обробити фахівець.

Слід пам'ятати про таке страшне захворювання, як сказ, переносником якого можуть бути собаки. Найбільш небезпечними при нападах скаженої собаки вважаються укуси на обличчі, голові й кінчиках пальців. Якщо собака є носієм вірусу сказу, то щеплення необхідно робити негайно.

На фото: працівники Чернігівського лабораторного центру в районі вулиці Пухова м.Чернігова роблять щеплення тваринам

bilahata.net


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/