Суббота, 20 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігові тече вода з кранів – мінеральна!


Чернігівці отримують воду з мінеральними властивостями, якість якої щоденно контролює хіміко-бактеріологічна лабораторія питної води КП «Чернігівводоканал».

Контроль води, яку отримують чернігівці проводиться щоденно.  Всі 365 днів на рік  на кожній водопровідній насосній станції – це групові водозабори, що здійснюють розподіл води в мережу, аналіз проводиться  за хімічними показниками і обов’язково бактеріологія.

Дослідження води, яка подається у водопровідну мережу Чернігова, включає визначення загальної кількості мікробів у воді і кількості бактерій групи кишкових паличок. Це є гарантією відсутності мікробіологічного зараження питної води.

Щоранку начальник лабораторії видає робочу програму лаборанту. У цю програму в обов’язковому порядку входять п’ять насосних станцій водозабору і точки розподільчої мережі по місту. Крім того, якість води контролюється як на підвищувальних насосних станціях (яких більше 140 і вони знаходяться у всіх мікрорайонах Чернігова), на водозабірних колонках, які розташовані в приватному секторі Чернігова. Розподільча мережа: водозабірні колонки, підвищувальні станції, тупикові ділянки необхідно контролювати.  А взагалі контролюється 135 точок.

Щоденно, після відбору проб води, лаборант доставляє їх у хімічну та бактеріологічну лабораторію КП «Чернігівводоканал» для досліджень. У хімічній лабораторії всього лише чотири параметри води: жорсткість, лужність, кальцій і хлориди визначаються вручну. Решта – видають спектрофотометри, які за рахунок революційного поєднання найновіших електронних і оптичних елементів забезпечує отримання найбільш точних відомостей про склад питної води.

Чернігівводоканал (1)Для визначення наявності основних видів патогенної мікрофлори у зразках води, у бактеріологічній лабораторії проводять її мікробіологічний аналіз. Для цього відібрані проби води пропускаються через спеціальні мембранні фільтри, встановлені в сталевих воронках. Після чого зразки поміщаються в живильне середовище і на добу закривають в сухоповітряній термостат. І тільки через добу інженер-лаборант вивчаючи зразки під мікроскопом, визначає наявність бактеріального забруднення питної води.

За словами начальника хіміко-бактеріологічної лабораторії питної води КП «Чернігівводоканал» Тетяни Семенової, потрібно враховувати, що у Чернігові – досить старий водопровід. Тому періодично від населення надходять скарги на «іржаву воду». Жодна скарга від споживачів не залишається поза увагою, на адресу виїжджає лабораторія і проводить аналіз води. Кількість таких скарг за останні роки зменшилася в рази, тому що проводиться санація труб магістральних водогонів на найбільш проблемних ділянках.

Питна вода у Чернігові не має постійного забруднення. Тобто вона не подається брудна, а отримує вторинне забруднення всередині будинку, всередині мереж. І це забруднення є тимчасовим. Службами підприємства проводиться весь спектр робіт, щоб чернігівці отримували якісне водопостачання.

У хіміко-бактеріологічній лабораторії питної води КП «Чернігівводоканал» працює вісім фахівців: начальник лабораторії, два інженера-лаборанта і п’ять лаборантів. Слід зауважити, що всі лаборанти мають вищу освіту.

«Біла хата»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/