Вторник, 26 мая 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігові сепаратистам нема ходу!


Скриншот (30.01.2015 00-21-25)Патріотичний дух вирував вечірнього четверга в центрі Чернігова. По головній вулиці міста марширували патріоти. Смолоскипна хода у кілька сотень людей пройшла через Красну площу до Катерининської церкви, де відбувся короткий мітинг. 

Під час ходи звучали патріотичні гасла: «Україна понад усе!», «Слава нації! Смерть ворогам!», «Комуняку на гілляку!», «Слава Україні! Героям слава!», «Герої не вмирають! Вмирають вороги», «Пам‘ятай, чужинець – тут прохидить українець»…

Учасники смолоскипної ходи заспівали славень Вітчизни – гімн України.

Заходи були приурочені пам‘яті захисників України, які загинули під Крутами у 1918 році від більшовицько-московського війська.

Скриншот (30.01.2015 00-22-08)

Організатори смолоскипної акції: «Третя Позиція», «Чернігівська фаланга», «Реванш», «Перша Чернігівська Сотня», «Самооборона Майдану», «Здорова Нація».

Учасники заходів під час мітингу у своїх промовах відзначали непохитний дух і незламність українців, волю до перемоги, в той же час акцентували увагу на ворожості Росії щодо України. «Московський царат та нинішня Московія зі своїми кремлівськими фашистами все робили і роблять, аби знищити нашу Україну і рідну мову, нашу історію і культуру, — зазначив у своїй промові один з учасників ходи. ­- Вони прагнули зробити з нас своїх рабів. Але в Україні рабів немає. Україна – держава вільних людей. Тут  є тільки дух свободи і бажання захистити рідну Вітчизну! Я – сива людина, але схиляю голову перед вами, молодими, бо у ваших руках майбутнє нашої держави».

Більш детальний відеозвіт (репортаж)  з місця події тут: http://www.sknews.net/za-ukrajinu-za-jiji-volyu-za-chest-i-slavu-za-narod-videoreportazh/

У жовтні минулого року подібна хода завершилася знесенням бюсту Фрунзе, а цього разу патріоти теж не залишили свою акцію без результату – вони озвучили вимогу до депутатів міської ради: вирішити питання з «героями», бюсти яких возвеличуються на так званій Алеї героїв. До речі, науковці, досліджуючи історичні факти, довели, що саме ці люди у свій час брали активну участь у придушенні національно-визвольного руху після 1917 року.

Хвилиною мовчання учасники акції вшанували пам‘ять командира відділення інженерно-саперного взводу сержанта 95-ї аеромобільної бригади Олександра Білокурова, який днями загинув у селищі Спартак Ясинуватського району Донецької області.

Нагадаю, що 30 січня о 10 год біля його будинку по вул. Єськова, де він проживав, відбудеться прощання. А об 11 год в церкві Святого Миколая (біля обласної лікарні) відбудеться відспівування загиблого бійця.

Учасники патріотичної ходи поставили вимогу (а мешканці міста мають на це право – вимагати від тих, кого обирали), народним обранцям – депутатам міської ради: вирішити позитивно питання щодо знесення «героїв» на Алеї Героїв.

Наприкінці акції її учасники закликали містян прийти до міськради зранку 30 січня, аби підтримати їхні настанови.

Схоже, що завтрашня сесія міськради буде, м’яко кажучи, «гарячою». Чи дослухаються місцеві народні обранці до вимог патріотів, чи зроблять крок до подальшої конфронтації?

Хоча, щоправда, у депутатів може бути завтра «підмога», адже саме напередодні роботи сесії, 29 січня, на своєму пленумі міської організації, ветерани міста заявили про те, що недопустять знесення Алеї Героїв. «Фашизмом і беззаконням» назвали чернігівські ветерани наміри щодо такого рішення молодих патріотів.

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/