Суббота, 27 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Чернігові продемонстрували як повинна працювати держава

У Чернігові продемонстрували як повинна працювати держава


16 липня 2018 року, в річницю проголошення Декларації про державний суверенітет України, у великій читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття «Куточка духовної літератури».

Фонд бібліотеки поповнився новими виданнями на духовну тематику. Книги були зібрані з ініціативи і сприяння голови облдержадміністрації Валерія Куліча і за допомоги громадської організації «Українська ініціатива».

Захід відкрив директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА О.В. Левочко. Зокрема, зазначив, що прийняття Декларації 16 липня 1990 року стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності. Цей документ відкрив новий етап в історії нашого народу, проголосивши основні політичні, економічні, соціальні, духовні цілі. В Декларації визначено найбільш принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини. Ведучий зупинився також на сучасній тенденції геополітики, зокрема про надання автокефалії українській православній церкві. Джерела духовності – запорука міцності держави, — наголосив модератор.

Голова Чернігівської облдержадміністрації В.П. Куліч відмітив, що відкриття в бібліотеках таких духовних куточків має на меті донести до молоді нашу велику історію. Тут представлені книги не тільки християнського, православного напрямку, але й інших релігійних культур. Тому що наша країна є багатоконфесійною.

Євстратій, архієпископ Чернігівський та Ніжинський УПЦ КП наголосив, що кожен громадянин нашої держави вільний обирати свою віру, також зауважив , що і читач має право вибору.

Керівник інформаційної реінтеграції Донбасу та Криму Міністерства інформаційної політики Віктор Литвинов зазначив: «Надання автокефалії українській церкві – це не привілей, а факт історичної справедливості. Коли є ініціатива губернатора по створенню джерела духовності, коли є не вимоги від громадськості, а навпаки, допомога від ГО «Українська ініціатива» по збору, по накопиченню цих книжок, коли є розуміння в органах державної влади з боку Міністерства, саме так повинна працювати держава».

Голова правління ГО «Українська ініціатива» Юрій Косенко зауважив: «Духовність і незалежність, духовність і суверенітет – вони невіддільно поєднані. Поява такого куточка духовності у бібліотеці — це руйнація стереотипів, адже Україна світська держава. І коли б не було духовних джерел, то борці за незалежність України не змогли б отримувати натхнення і не могли б живити свою святу віру в перемогу».

«Бібліотека – аптека душі», «Духовні ліки», — говорить напис при вході в бібліотеку Рамзеса II зроблений три тисячі років тому. Саме таку думку озвучила директор Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка І.М. Аліференко. Вона щиро подякувала всім за подаровану літературу і зауважила, що саме такі книги сьогодні потрібні для читача.

Валентина Куценко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/