Воскресенье, 25 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Чернігові подбали про місця мешкання птахів

У Чернігові подбали про місця мешкання птахів


Птахи відіграють важливу роль у природі та житті людини. Саме за їх посередництвом відбувається поширення насіння рослин (наприклад, сойки, дрозди, кедрівки).

Комахоїдні птахи, як правило, корисні для рослин, оскільки живляться личинками різних комах, що завдають рослинам великої шкоди. Особливо значну кількість комах поїдають горобцеподібні (синиці, повзики, зябликі, щиглики), приносячи величезну користь сільському й лісовому господарству. Птахи також становлять значну естетичну цінність.

Велика різноманітність антропогенних факторів і їх дія, зводиться головним чином до впливу їх на птахів та території, де вони живуть. Тому, дуже важливо охороняти не лише самих птахів, але й місця їх проживання. Проте з кожним роком все більше видів птахів зменшується за чисельністю, поширенням, багато які стають рідкісними або зовсім зникають на великих територіях (на сьогодні повністю зникло близько 200 видів). Для того, щоб запобігти зникненню птахів, їх треба охороняти.

Приваблювання птахів є одним із способів збереження видового різноманіття птахів певної місцевості. Учені вже давно довели, що потрібно не лише вивчати користь, яку приносять, або шкоду, якої завдають птахи, а й прагнути підсилювати їх корисну діяльність. Приваблювання птахів на поля, у сади, парки, ліси дає позитивні результати і підвищує врожайність різних культур та продуктивність лісів. Відомі й інші численні приклади, коли різні види птахів рятували ліси або врожай від знищення.

У зв'язку з тим, що птахам дуже часто не вистачає місць для гніздування, слід восени, взимку і навесні розвішувати в лісах, парках, садах і на городах шпаківні, синичники, дуплянки і т. п. Добрі результати дає висаджування кущів, які є схованкою для гнізд.

На території РЛП «Ялівщина» зустрічається 79 видів птахів. З метою приваблювання, поширення та збільшення їх чисельності та видового різноманіття, а також захисту соснових насаджень РЛП на території «Ялівщини» була проведена природоохоронна акція.

Так, 6 квітня під час проведення природоохоронної акції «ПОДАРУЙ ДЛЯ ПТАХІВ БУДИНОЧОК — 2019» на території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» було розвішено 85 штук шпаківень, синичників зроблених учнівсько- студентською молоддю, фахівцями Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства і громадянами міста Чернігова, Чернігівської області.

Також у рамках відзначення 5-ї річниці створення РЛП «Ялівшина» учасниками заходу разом з директором КЗ РЛП «Ялівщина» Свердловим В.О. було висаджено 100 дерев смереки, які були привезені з Карпат завідувачем кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Карпенком Ю.О.

Дякуємо всім учасникам прородоохоронного заходу! 

Володимир Свердлов, директор КЗ РЛП «Ялівщина»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/