Суббота, 23 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Чернігові готові зустріти весняно-літніх птахів

У Чернігові готові зустріти весняно-літніх птахів


Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні.

1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був учитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризувати День птахів.

Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним і способи життя відрізняються.

Неоціненну користь приносять птахи людині. Вчені підрахували, що на ділянці площею 1 км2 птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. До того ж вони є досить спритними і діяльними. Пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників. Але птахи знищують комах вибірково. Дятли зазвичай віддають перевагу короїдам, сіра мухоловка – летючим комахам, переважно мухам, іволга живиться в основному волохатою гусінню. Є також види, які не дуже вибагливі до їжі, з комахоїдних – це шпаки та воронові.

Птахи також сприяють поширенню дерев та кущів. Наприклад, сойка живиться не лише комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Багато птахів (шпаки, дрозди, сірі куріпки, тетеруки) восени та взимку живляться переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких вони переносять на значні відстані.

На території РЛП «Ялівщина» зустрічається 79 видів птахів. З метою приваблювання, поширення та збільшення їх чисельності та видового різноманіття, а також захисту соснових насаджень Парку, в «Ялівщині» була проведена акція під назвою «ПОДАРУЙ ДЛЯ ПТАХІВ БУДИНОЧОК»

Адміністрація РЛП «Ялівщина» спільно з Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (Карпенко Ю.О. – завідувач кафедри екології та охорони природи) та Чернігівською обласною організацією Українського товариства охорони природи (голова – Потоцька С.О.) виступили організаторами природоохоронної акції.

В рамках акції на території Парку в Міжнародний день птахів було розвішано 100 будиночків для птахів, зокрема шпаківень, синичників, дуплянок. Учасниками акції стали вчителі та учні загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова та Чернігівської області: ЗОШ № 5, Ліцей № 15, ЗОШ № 30, ЗОШ № 12, Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2, Киселівська ЗОШ Чернігівського р-ну, Сновський НВК «ЗНЗ — І-ІІ ст., ДНЗ», представники ЧНТУ, екологічна громадськість. До участі в акції також долучились Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства і районне комунальне спеціалізоване лісо-господарське підприємство «Корюківкаліс», які надали готові шпаківні та матеріали для їх виготовлення.

Найкращі та найоригінальніші роботи відзначено подарунками (книги, буклети, еко-ігри, еко-календарі та ін.) та будуть відмічені Грамотами від організаторів.

Володимир Свердлов,

директор КЗ РЛП «Ялівщина»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/