Суббота, 26 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Трасу міжнародного значення перекрили освітяни Чернігівщини


«Ми не жебраки. Поки що». «Ми вимагаємо зароблене, а не просимо чужих грошей». «Ми сподіваємося, що на нас таким чином звернуть увагу і повернуться до нас обличчям, а не… і подивляться в очі». Це коротко про основні меседжі людей, які вимушені були вийти перекривати рух на автотрасі, щоб нагадати владі, що вони ЛЮДИ. Люди, які просто хочуть жити, а не виживати.

26 квітня працівники трьох шкіл міста Городні Чернігівської області вийшли на акцію протесту проти постійної заборгованості із виплат заробітної плати. Вимог до влади було всього дві:

  1. Ліквідувати терміново заборгованість із заробітної плати.
  2. Виплачувати заробітну плату вчасно, у терміни, визначені колективними договорами (16 та 01 число кожного місяця).

Городня пікет освіта (1)Якось дивно до освітян шкіл Городнянського району ставиться місцева влада. Минулий рік район був у лідерах за підсумком обласних олімпіад з навчальних дисциплін, – мали заборгованість із заробітних плат, колективний трудовий спір та виплачену в січні грудневу зарплату. У цьому році район піднявся ще вище за олімпіадами та конкурсами, – нате вам, вчителі заслужену… зарплату за І половину березня у квітні, а решту березневої – у травні. Дійсно заслужили. Тягнемо «передовий район за всіма показниками» до низу. Єдині в області закрили три школи у 2015 році, – все одно борги. Економія в усьому, – не допомагає, кажуть треба більше бувати у відпустках без збереження заробітної плати. Панацея… побудеш тиждень без збереження, – весь район з грошима, а тобі особисто гроші не треба. Головне – адміністрація виконає план за постановою Кабміну щодо економії.

Городня пікет освіта (2)Якщо коротко: накипіло і дістало!

А от на перекриту освітянами дорогу з’явились всі керманичі району. Їм на допомогу, чи на погашення конфлікту за зверненням профспілок, терміново (за що вдячні), приїхали з Чернігова заступник голови ОДА Наталія Романова та начальник обласного управління освіти Микола Конопацький. Саме останні приклали максимум зусиль для конструктивних переговорів.

Городня пікет освіта (6)Результат акції: письмова компромісна домовленість щодо виплати районною владою заробітної плати освітянам на найближчі два місяці з указанням усіх конкретних сум до видачі. Крім того, прийнята перспективна домовленість щодо організації обласною владою зустрічі представників колективів закладів з народними депутатами України, які представляють Чернігівську область. Мета зустрічі – зміна підходу до фінансування освіти в регіоні.

Городня пікет освіта (5)Акція була призупинена. За умови порушення владою домовленостей, або допущення заборгованості із заробітної плати, освітяни попередили про продовження акції з більш ґрунтовною її підготовкою та висвітленням у засобах масової інформації.

Геннадій Мироненко, голова Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/