Понедельник, 2 августа 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Тобі лише 16, а ти хочеш стати підприємцем? Тоді це для тебе!


Право займатися підприємницькою діяльністю, яку не заборонено законом, має фізична особа, що наділена повною цивільною дієздатністю. Відповідно до цивільного законодавства повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років.

Фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку встановленому ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15 травня 2003 року № 755-IV.

За наявності письмової згоди батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування, повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла 16 років та бажає займатися підприємницькою діяльністю. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця. У разі припинення фізичною особою підприємницької діяльності надана їй повна цивільна дієздатність зберігається.

Отже, для державної реєстрації підприємцем фізичної особи, яка досягла 16 років, подаються наступні документи:

— заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємця;

— заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/ або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, — за бажанням заявника;

— нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування.

Заява та документи для державної реєстрації фізичної особи-підприємця можуть подаватися у паперовій або електронній формі.

Державна реєстрація може проводитись за заявою у паперовій формі шляхом звернення безпосередньо до суб’єкта державної реєстрації, нотаріуса, пред’явивши при цьому паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне або тимчасове проживання. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

Документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням, заява про державну реєстрацію підписується заявником.

У разі подання заяви для державної реєстрації поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена. Також для реєстрації фізичної особи підприємцем особа може звернутися до фронт-офісів, де уповноважена особа такого фронт-офісу здійснює усі дії щодо прийняття та видачі документів для державної реєстрації, здійснення яких покладається на уповноважену особу суб’єкта державної реєстрації, нотаріуса.

Крім того, відповідно до чинного законодавства документи про державну реєстрацію фізичної особи як підприємця можна подати і в електронному вигляді за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру на порталі електронних сервісів.

Заява формується заявником у електронній формі з обов’язковим долученням до неї електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування, або оригіналів таких електронних документів, опису поданих заявником документів для державної реєстрації, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру. Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі подаються з обов’язковим накладенням заявником власного електронного цифрового підпису.

Державна реєстрації фізичних осіб-підприємців здійснюється безкоштовно.

Катерина Задорожна, головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/