Вторник, 20 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Світлодіодний «фокус» з російською начинкою від чернігівського чиновника


Черговий скандал, пов'язаний із чиновницькою корупцією, назріває у Чернігові. Парадокс, та фігурантом у цій ганебній ситуації виступає вже всім відомий «лампочний аферист», ставленик Радикальної партії – заступник чернігівського міського голови Олександр Кириченко.

Шо, опять? Кириченко знову «погорів»

Правоохоронні органи ще не розібралися із аферою на мільйони гривень довкола встановлення у Чернігові фальшивих світлодіодних ліхтарів, за що безпосередньо відповідальний Олександр Кириченко, як назріває новий скандал.

Міжрайонне управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно Олександра Кириченка склало 2 протоколи про адміністративне правопорушення, пов’язане із корупцією (за ч.ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП). Ці протоколи разом із матеріалами вже направлено на погодження до прокуратури Чернігівської області.

«Радикальний фокусник», амнезія і конфлікт інтересів

Виявляється, Олександр Кириченко приловчився не тільки оборудки довкола світлодіодних ліхтарів провертати («фокус» з російською начинкою світильників, мабуть, не під силу і Девіду Копердфільду), а й майстерно лобіювати «нотаріальний бізнес» власної дружини.

«Під час засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради, членом якого є Олександр Кириченко, 07.07.2016 розглядалося питання стосовно прийняття рішення № 286 «Про тимчасове розміщення зовнішньої реклами» в частині «Продовження терміну дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами строком на один рік приватному нотаріусу Кириченко Тетяні Володимирівні на наземну рекламну конструкцію, розміром 3,5 м х 1,8 м, за адресою – вул. Шевченка, 108» (п. 3.28 рішення), яка є його дружиною», — йдеться у відповідній довідці по виявленню фактів адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Не треба бути екстрасенсом, аби здогадатися, що пан Кириченко НЕ вжив заходів щодо будь-якої можливості виникнення та запобігання конфлікту інтересів, а також НЕВІДКЛАДНО в усній та письмовій формі НЕ повідомив членів виконкому та особисто мера Владислава Атрошенка про наявність конфлікту інтересів. І, звичайно ж, «радикальний» Кириченко проголосував за вигідне для своєї коханої рішення. І все це – в умовах реального конфлікту інтересів.

«Кириченко Олександр Васильович, будучи заступником Чернігівського міського голови, тобто у відповідності до пп. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VIІ від 14.10.2014 року є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією у порушення п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 28, ч.ч. 1, 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 12-1 Закону України від 7 червня 2001 року № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування», являючись членом виконавчого комітету Чернігівської міської ради, не вжив заходів щодо будь-якої можливості виникнення та запобігання конфлікту інтересів, а також невідкладно в усній та письмовій формі не повідомив членів виконавчого комітету Чернігівської міської ради та Чернігівського міського голову про наявність конфлікту інтересів в його власних (самоврядних) повноважень у діяльності виконавчого органу міської ради та взяв участь у прийнятті рішення в умовах реального конфлікту інтересів», — йдеться у документі.

Феміда, мер, правоохоронці і Ляшко VS Кириченко – чому корупціонер досі на посаді?

По цьому конфліктному інциденту 24 листопада у Деснянському районному суді міста Чернігова буде судове засідання. Відомо і прізвище служителя Феміди, який буде арбітром у цій справі. Розглядати корупційні «косяки» Олександра Кириченка буде суддя Руслан Григор’єв. Цікаво, яка позиція судді? Ще більш цікаво – чи будуть (і як саме) діяти зацікавлені у «збереженні недоторканності» профільного заступника? Можливо, хтось захоче «поспілкуватися» перед засіданням тет-а-тет з суддею. Або ж знову будуть всі гріхи перекладати на інших, як у «лампочний справі»? Наприклад, чому б не «списати» все… скажімо, на ремонтника, який гучно свердлив стіну під час засідання виконкому? Через це пан Кириченко і не розчув за що голосував.

А якщо серйозно, то всі ці речі настільки абсурдні, що не піддаються здоровому глузду! Скільки ще треба косяків, беззаперечних доказів і підтверджуючих документів, щоб Олександра Кириченка врешті покарали?! Причому тут є кілка нюансів і сторін реагування.

По-перше, невже міський голова Владислав Атрошенко не розуміє, що його заступник своїми незаконними вибриками пиляє ніжку від мерського крісла? До всіх діянь, які провертає профільний зам автоматично стає причетним і мер, адже Олександр Кириченко – безпосередньо його підопічний. Виникає риторичне запитання – чи місце таким підопічним на керівній посаді? Відкритим тільки залишається запитання – коли мер Чернігова усвідомить все це і прийме правильне рішення.

По-друге, невже правоохоронним органам недостатньо доказової бази? Невже поліції, прокуратурі та суду буде не соромно позиціонувати себе безпорадними та певним чином заангажованими? До речі, крапка у кириченківській махінаційній справі довкола встановлення фальшивих світлодіодних ліхтарів досі не поставлена.

І, по-третє, дивує відсутність реакції лідера Радикальної партії Олега Ляшка на всі ці порушення з боку його ставленика. Невже Олег Ляшко не розуміє, що від «експериментів» Олександра Кириченка страждає рейтинг як його особистий так і партійний? Пасивність головного радикала країни дійсно дивує, адже всі пам’ятають як Олег Ляшко «люстрував» своїх однопартійців, замішаних в корупції.

Чернігівці сподіваються, що в цій ситуації переможе справедливість і здоровий глузд. Адже у Чернігові так цинічно і нахабно в обличчя людям (а заодно і міському голові) ще ніхто не плював.

Олександр Кириченко має відповісти за свої гріхи перед людьми і, звичайно ж, перед законом!

Оксана КОВАЛЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/