Четверг, 9 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Страхові виплати на Чернігівщині отримали 3 388 осіб на 49 млн грн


3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом. Він покликаний привернути увагу до щоденних проблем цих людей, необхідності виявляти турботу і милосердя до них, та врешті-решт — допомогти їм повірити у себе!

Турбота про застрахованих осіб, потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності — є одним із основних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його 8 відділень в регіоні, спеціалісти яких забезпечують гарантовані державою страхові виплати, у тому числі:

— щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та виплати особам в разі втрати годувальника;

— виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати професійної працездатності та членам його сім'ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві);

— допомога у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

— витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію; на санаторно-курортне лікування; технічні та інші засоби реабілітації; зубопротезування та очне протезування, придбання окулярів та контактних лінз; на придбання спеціальних засобів пересування (коляски); компенсація витрат на бензин, ремонт, і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів; витрати, пов'язані з забезпеченням інвалідів автомобілями.

Станом на 1 грудня 2017 року в Чернігівській області страхові виплати отримують 3 388 осіб, які потерпіли від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та членів сім’ї, які мають право на відшкодування шкоди в разі смерті потерпілого, із них: 59 інвалідів I групи, 372 інваліда — II групи, 1 238 — інвалідів III групи, 1 543 потерпілих, які не визнанні інвалідами.

Зазначеній категорії осіб, за 11 місяців цього року, робочими органами управління виконавчої дирекції здійснено страхових виплат на суму 48,7 млн грн. Середній розмір страхової виплати на одного потерпілого становить 1 307 грн.

Не залишаються наодинці зі своїми проблемами і потерпілі, які вимушено змінили місце проживання. Всі звернення таких потерпілих розглядаються в оперативному порядку. Працівники проявляють особливу чуйність до цієї категорії людей, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, співпереживають, намагаються підтримати та розрадити в їхній біді. Наразі, щомісячні страхові виплати отримують 304 потерпілих — переселенців, з них – 119 осіб з інвалідністю. З початку року тимчасово переміщеним особам виплачено понад 9,3 млн грн.

Варто зазначити, що щомісячні страхові виплати втраченого заробітку проводяться своєчасно та в повному обсязі, як і фінансування всіх витрат, пов'язаних з лікуванням, протезуванням, доглядом за потерпілими тощо.

У закладах охорони здоров’я було проліковано і забезпечено медичною реабілітацією (відновною терапією) 159 потерпілих на виробництві, серед них у санаторно-курортних закладах — 17 осіб. Обсяг фінансування цього виду послуги склав 1 млн. 217 тис. грн.

За санаторно-курортне оздоровлення інвалідів внаслідок трудового каліцтва та супроводжуючих осіб сплачено оздоровницям 594 тис. грн. Крім того, відшкодовано проїзд до місця лікування і назад цим потерпілим та супроводжуючим особам на загальну суму 27 тис. грн.

Потерпілі отримали 6 спеціальних засобів пересування (колясок) загальною вартістю 187 тис. грн. Разом з тим, виплачено компенсацію на загальну суму 22 тис грн на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування 78 автомобілів інвалідів унаслідок трудового каліцтва, що свого часу були придбані Фондом.

Працівники управління та його відділень і надалі будуть робити все для того, щоб люди з інвалідністю відчували повсякденну турботу держави про себе та раділи життю.

Міцного Вам здоров'я, щастя, любові від рідних та близьких Вам людей, статків та віри в себе!

Євгеній Столєтов,

фахівець управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/