Четверг, 16 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Столичній рейдерській фірмі не вдалося заволодіти поліською землею

Столичній рейдерській фірмі не вдалося заволодіти поліською землею


На Чернігівщині останнім часом окремі ділки намагаються прибрати до своїх рук те, що їм насправді не належить. Земля ─ найпривабливіший об`єкт у такій діяльності. А тим більше, якщо ця земля розташована у приманливому місці. 

Населені сільські пункти Іванівської об`єднаної територіальної громади розташовані у кількох кілометрах від обласного центру. Тож зрозуміло, що найкращого місця годі десь і шукати ─ ось воно тут ─ зовсім поруч. Та й до столиці, як кажуть, рукою дістатися.

Отож, не довго думаючи, представники Київської фірми «ГЛОБАЛ АГРО ГРУП» у січні 2019 року вирішили привласнити аж 422 гектари землі, яка знаходиться у власності оцієї ж Іванівської ОТГ. Для цього вправно підробили необхідні документи і для узаконення своїх протиправних дій подалися аж у Бобровицький район. Тут, у Вороньківській сільській раді своє рейдерське захоплення землі оформили через реєстрацію.

Таким чином 13 земельних ділянок площею 422 гектари опинилися в руках інших людей!

В Іванівській ОТГ враз забили на сполох! Про незаконне захоплення землі керівництвом цієї громади оперативно було повідомлено до прокуратури та інших правоохоронних органів Чернігова.

І вже за деякий час правоохоронці прийшли до висновку ─ земля була зареєстрована за підробленими документами. Таким чином відкрито кримінальне провадження.

А оскільки ця подія на Чернігівщині викликала соціальний резонанс, питання рейдерського захоплення землі, що належить Іванівській ОТГ,  було розглянуто  на засіданні оперативного штабу з питань захисту прав землевласників та представників аграрного бізнесу Чернігівщини. Ініціював засідання голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник.

Як зазначив на засіданні оперативного штабу начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк, оскільки законний власник усіх цих ділянок — Іванівська ОТГ — угод про оренду не укладав, уже наступного дня Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області поінформувало про факт порушення Міністерство юстиції України.

У результаті проведених Мінюстом перевірок незаконні реєстраційні дії скасовані, землі повернено у розпорядження господаря — Іванівської громади.

— Надзвичайно важливо, щоб кримінальне провадження, порушене за даним фактом, було доведено правоохоронцями до логічного завершення. Тільки тоді ми зможемо попередити нові спроби незаконних дій. Винний має відповідати у відповідності до закону, — наголосив, підсумовуючи розгляд питання, Олександр Мисник.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/