Среда, 25 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Стічні води у Чернігові стабілізуватимуть замість хлору ультрафіолетом


16 серпня Чернігівводоканал отримав 15 УФ ламп для установки ультрафіолетової стабілізації стічних вод, повідомляє прес-служба відомства.

Здавалося б, звичайна господарська операція, нічого надзвичайного. Але….

Стічні води Чернігова очищуються на каналізаційних очисних спорудах (КОС). З метою запобігання забруднення очищених стічних вод хлорорганічними сполуками у 2012 році водоканал перейшов зі знезараження стічних вод з використанням хлору на ультрафіолетову стабілізацію – встановлено дві ультрафіолетові установки типу InLine 16000 фірми BERSON (Нідерланди). Як відомо, ультрафіолетові промені високої інтенсивності знищують бактерії, віруси, плісняві гриби та найпростіші, при цьому не впливають на хімічний склад води на відміну від хімічних дезінфектантів.

Кожна з двох установок включає 12 УФ ламп, строк служби яких становить близько року, а отже періодично виникає необхідність здійснювати їх заміну. Наразі необхідно замінити 15 ламп.

Відповідно до цінових пропозицій, отриманих в рамках торгів у системі Prozzoro, найнижча вартість однієї УФ лампи в Україні становила 48690,00 грн. з ПДВ, а загальна вартість закупівлі склала б 730 350,00 грн. з ПДВ.

З метою заощадження коштів підприємство вирішило здійснити закупівлю ламп у безпосереднього виробника – компанії Berson Milieutechniek B.V., Нідерланди. Для цього підприємством був укладений зовнішньоекономічний договір, здійснена оплата та митне очищення товару.

В результаті операції з урахуванням всіх витрат, як то вартість товару, транспортування, розмитнення, ПДВ, комісії банку, брокерські послуги, вартість однієї лампи склала 43 267,44 грн. з ПДВ, а загальна економія досягла 81 338,34 грн. або 12,5%.

В подальшому водоканал має намір продовжувати політику закупівлі товарів у безпосередніх виробників за найнижчими цінами, а також пошук шляхів оптимізації витрат, що в умовах зростання цін та вартості енергоресурсів дасть змогу якщо не знизити, то хоча б утримати тарифи на існуючому рівні.

Олена БОРИСЕНКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/