Суббота, 23 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
«Стежками сільської долі»

«Стежками сільської долі»


У Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (м. Київ) 27 липня відбулося відкриття фотовиставки «Стежками сільської долі».

На фотовиставці було представлено 45 робіт членів двох українських фотоклубів: чернігівського — «Прекрасне поруч», який працює на базі Чернігівської міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського, та київського — «9×12».

Фотовиставка «Стежками сільської долі» – це спроба розповісти про життя сучасного українського села, про побут трудової людини. Автори світлин пропонують глядачеві свої власні розповіді про непросте, цікаве і в чомусь романтичне сільське життя.

Українське село надихало багатьох письменників, поетів та художників минулих часів. В селі народилися та зробили свої перші творчі кроки видатні діячі нашої культури. Майже у кожної людини воно асоціюється з чимось рідним, затишним, з власним корінням. Минають часи, минають епохи, село змінюється. Але воно завжди було і залишиться колискою народної душі.

Тема українського села близька та небайдужа багатьом фотолюбителям, адже вона – особлива. Для деяких – це спогад про власне дитинство та літні канікули у бабусі, для когось – теперішнє життя та буденна праця на власному городі, а хтось тільки проїжджає повз численні села, але цікавиться життям простих людей, їх побутом.

Кожен погляд на село – в чомусь унікальний. На одних світлинах ми бачимо красу природи рідного краю, на інших – неабиякий інтерес до сільської праці та простих людських радощів, а на деяких – труднощі та негаразди сільського життя. Такі різносторонні знімки дозволяють нам побачити світ багатогранним, максимально наближеним до реального життя.

Щодо фотографів існує вислів, який став уже доволі звичним: «Вміти бачити». Нашим завданням було – саме знайти та побачити в українському селі те, що відкриє його сутність глядачеві. Із величезного різноманіття сільських знімків ми відібрали ті з них, що дають простір думкам, асоціаціям, спонукають до співпереживання.

 

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого гостинно зустріла авторів та гостей фотовиставки, запрошуючи до слова всіх бажаючих. Особливо активними були чернігівці, кожен із яких поділився своїми враженнями, почуттями та сподіваннями стосовно долі українського села.

Член фотоклубу «Прекрасне поруч» Інна Буглак наголосила на тому, що одним із головних завдань фотовиставки було об’єднати творчі зусилля двох зовсім різних фотоклубів за допомогою спільної теми. Без сумніву, що це завдання виконано успішно, у чому пересвідчились всі присутні. Голова київського фотоклубу «9×12» Андрій Чекановський висловив сподівання щодо майбутньої співпраці між фотоклубами.

Ласкаво запрошуємо усіх бажаючих відпочити від міської метушні і відвідати фотовиставку «Стежками сільської долі».         

Інна Буглак,

член фотоклубу «Прекрасне поруч», член НСФХУ, фото Ольги Шеремет та Сергія Тарабари


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/