Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Стан української економіки охарактеризували у Чернігові як феодалізм


Можливості профспілкового руху, як одного з найефективніших інструментів захисту робітників, в даний час використовується не досить активно. Як активізувати роботу та знайти нові точки дотику у трикутнику працівник-роботодавець-влада, обговорили на прес-конференції, що відбулась 12 травня у Чернігівському громадському прес-центрі «Ініціатива».

Учасники заходу не лише обговорили проблемні питання  діяльності профспілкової галузі, а й розглянули цілий спектр соціально-економічних питань, що так чи інакше відносяться до поля зору профспілок. А це й високий рівень безробіття в області, заборгованість по заробітній платі, майже критична демографічна ситуація тощо. Все це призводить до депресивного стану багатьох галузей цілого регіону.

 − У вашій області катастрофічно зростає рівень безробіття, а також заборгованість по заробітній платі, – зазначив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

Ці теми, а також закриття медичних та навчальних закладів стали головними під час його зустрічей з керівництвом області.

Високий рівень безробіття у свою чергу впливає і на багато інших факторів. Так, якщо зростає безробіття на 1%, то рівень криміналу зростає на 3%.

− Також, соціальні наслідки безробіття, це п’янство, наркоманія. Якщо 30% молодих людей до 25 років не мали першого робочого місця, то це трагедія для всієї родини. Ці люди не можуть завести і забезпечити сім'ю, – наголосив Михайло Волинець.

S2630035У свою чергу, за словами голови КВПУ, вина в цьому є і на профспілках, що не змогли забезпечити достойного захисту робітників.

− Старі профспілки вже тратили 25 тисяч членів за минулий рік, зникло три обласні профспілки галузевого напрямку, це реакція людей на їх діяльність. Тому в мене постає питання, чому не розвиваються незалежні профспілки? – зауважив голова Конфедерації вільних профспілок України.

Більше 70% людей в Україні знаходиться за межею бідності. За словами голови КВПУ, на світових профспілкових форумах учасники часто не можуть навіть зрозуміти, як працюючі знаходяться за межею бідності, як таке може відбуватись.

− Беріть Конституцію, ви бачите там права і можливості профспілок, візьміть Кодекс законів про працю, він повністю пронизаний правами профспілок, – висловив своє бачення Михайло Волинець.

Тож завдання новообраного керівництва чернігівського КВПУ Михайло Волинець бачить у організації роботи вільних профспілок у трикутнику влада-роботодавці-профспілки.

Щодо активізації діяльності незалежних профспілок на Чернігівщині говорив і новообраний голова обласної організації В'ячеслав Лебідь, який був обраний делегатами звітно-виборної конференції обласного об’єднання профспілок України.

S2630037В'ячеслав Лебідь наголосив, що громадські організації і активісти не можуть зробити стільки, скільки профспілки, адже вони не мають такої кількості законодавчих можливостей.

За словами нового керівника Чернігівського обласного об’єднання Конфедерації вільних профспілок України В'ячеслава Лебідя, профспілки це один з важливих елементів соціально-економічних відносин, якого не вистачає наразі для ефективної роботи економіки.

− Молоді талановиті вчені, висококваліфіковані інженери та робітники їдуть працювати за кордон. Замість того щоб створювати національне багатство в Україні, вони найкращі роки свого життя віддають «закордонному дяді». Наше завдання щоб люди були мотивовані відновлювати економіку України, – говорить В'ячеслав Лебідь.

− Зараз українську економіку можна охарактеризувати не як капіталізм, фактично феодалізм, – сказав В’ячеслав Лебідь. − Маємо ситуацію, коли людина, яка отримала робоче місце, тримається за нього з останніх сил, незважаючи на те, що порушуються його права, заробітна плата жалюгідна. Тож чи буде за таких умов людина працювати ефективно? Ми розуміємо, що це все не покращить економічного становища. Тому в нинішній ситуації діяльність незалежних профспілок важлива не тільки у контексті захисту прав трудівників, а й відновленні нашої економіки загалом.

Втім, профспілки не збираються замикатись лише на роботі з трудовими колективами. За словами новообраного керівника, сферою їх діяльності буде широке коло соціальних питань.

Одним з таких напрямків є і робота з учасниками антитерористичної операції на сході України.

− Я спілкувався з воїнами АТО які повернулись нещодавно, – розповів В'ячеслав Лебідь. − В АТО вони не жаліли своє життя заради нас. Повернулись додому, а роботи нема, в родині напруга. Вони відчувають себе кинутими. Та й на роботу учасників АТО не дуже беруть…

Велика кількість проблем стоїть наразі перед чернігівським профспілковим рухом. Конфедерація вільних профспілок, у свою чергу має великі зв’язки на міжнародному рівні та великий досвід роботи. Саме ці напрацювання і мають допомогти у вирішенні гострих соціальних питань на Чернігівщині.

S2630034Окрім голови Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ) Михайла Волинця, новообраного голови Чернігівського обласного об’єднання В'ячеслава Лебідя, радника голови КВПУ Арсенія Пушкаренка, у заходах взяли участь також представники первинних організацій Чернігівської області.

Детальніше – у відео.



Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/