Воскресенье, 27 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ працювала у Чернігові

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ працювала у Чернігові


Чернігівський обласний територіальний Центр комплектування та соціальної підтримки (саме так зараз називається колишній військовий комісаріат) відвідали представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Гостей цікавив широкий перелік питань. Зокрема, реінтеграційні процеси в українському війську, тобто служба в ньому громадян інших держав, та дотримання гендерної рівності в Збройних Силах України.

— Жінки йдуть до війська. Так, у 2018 році, наша установа оформила на військову службу за контрактом 803 людини, 123 з них — жіночої статі. Цьогоріч ці цифри складають 310 та 51 відповідно, — зазначив військовий комісар Чернігівського обласного ТЦК та СП полковник Олександр Криворучко.

Раніше відсоток жінок у війську був значно меншим. До 2014 року для них було визначено досить вузький перелік посад у Збройних Силах України, потім його розширили. На сьогодні, представниці прекрасної половини людства можуть обіймати вже 99 відсотків з переліку спеціальностей вітчизняного війська. Виключення складають посади з надвисоким ризиком, такі є, наприклад, у водолазній службі.

У зустрічі також брали участь і позаштатні уповноважені з гендерних питань – радники військового комісара Чернігівського обласного ТЦК та СП.

Представникам СММ ОБСЄ, громадянам Великої Британії та Іспанії, надали вичерпні відповіді на всі питання, що їх цікавили.

— Українські військові високопрофесійні та досвідчені фахівці – я бачив це на власні очі протягом трьох років на Сході вашої країни, — саме такими словами завершив зустріч Джеймс САЙЕР, один з гостей, який колись представляв Спеціальну моніторингову місію ОБСЕ в Україні в зоні бойових дій на Донбасі.

Олександр Штупун,

спеціальний кореспондент Інформагентства Міноборони України (м. Чернігів)


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/