Четверг, 22 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Смолинський торфозавод відзначив 32 роки своєї діяльності

Смолинський торфозавод відзначив 32 роки своєї діяльності


«Смолинський торфозавод», який є філією державного підприємства «Чернігівторф», 27 вересня відзначив 32 роки з дня заснування. Це – наймолодший торфозавод України, в історії якого були різні періоди.

Попри всі перипетії та непростий період життя торфогалузі, завод досі існує та виробляє продукцію, а його працівники відзначають два дні народження підприємства – момент заснування та момент другого запуску після кількарічного простою. 

Історія заснування підприємства сягає 80-х років минулого століття – саме тоді вичерпувались торф’яні ресурси на Мньовському масиві і настала потреба переходити на іншу площу та будувати завод. Спочатку планували звести його біля села Авдіївки Сосницького району. Але тамтешній голова колгоспу ніби ні собі, ні людям — не дозволив спеціалістам обробляти колгоспне болото. У Смолині грунт для взаєморозуміння виявився тривкішим, тут глибоко усвідомлювали і розуміли значення, державну важливість виробництва паливних ресурсів.

Отже, будувати так будувати. За ініціативою знизу 31 грудня 1983 року видається наказ по Міністерству місцевої промисловості будувати у Смолині завод, а 27 вересня 1987 року пішов перший брикетНині на заводі зауважують, що ресурсів за умови інтенсивного видобутку вистачить щонайменше на 80 років.

До речі, у 2019 році підприємство закінчило сезон заготівлі фрезерного торфу з новим рекордом – 34 тисячі тонн! Це на 4 тисячі тонн більше, ніж минулого року і це є абсолютним рекордом з видобутку за останні 15 років. Обладнання заводу та його основні технічні засобі фактично не змінювалися з часу заснування.

За інформацією Смолинського торфозаводу філії ДП «Чернігівторф»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/