Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Шлях до порозуміння бійці АТО з перевізниками не знайшли


Круглий стіл «Учасники АТО та перевізники — шлях до порозуміння», який пройшов у Чернігові, відкладений на місяць. Учасники АТО вимагають від перевізників подавати в суд на відшкодування вартості пільгових перевезень.

Було відкинуте взаємоприйнятне порозуміння, про яке домовилися 25 квітня кілька учасників АТО та один із перевізників — Володимир Коваленко. Тоді вони запропонували взаємоприйнятну схему на перевезеннях між Києвом і Черніговом (міжобласні перевезення) перевозити не більше 3-х учасників АТО за один рейс.

Під час круглого столу 27 квітня представники «Антикорупційного руху» озвучили попередні домовленості і юридичні підстави компенсації перевезень. Але вони стосуються міських перевезень, як сказав представник «Владис», міжобласні перевезення не компенсуються.

—  Ми возимо зараз учасників АТО і не лише по 3, а й по 5 і по 10 чоловік. Але довго так возити не зможемо, — сказав представник підприємства «Дружба-Люкс Автотранс». – Упродовж місяця підприємство перевозить близько 1000 пільговиків, це 80 тисяч гривень збитків. Війна йде і кількість учасників АТО зростатиме. Треба проблему вирішувати.

kspereviz (13)Перевізник запропонував спільно звернутися до уряду чи провести так звану «монетизацію» пільг на всеукраїнському рівні та спільно шукати вихід.

Представник учасників АТО Володимир Шинкаренко почав вимагати від приватного підприємства «Дружба-Люкс Автотранс» звертатися до суду за відшкодуванням перевезень. Той відповів – процедура листування з міністерствами ще не завершена.

kspereviz (14)Учасники АТО наполягали – є закон, перевізники виконуйте його і самі добивайтесь компенсації.

Представник підприємства «Пассервіс Люкс» запропонував спільно вирішувати проблему на рівні уряду чи комітету Верховної Ради України.

—  Держава ухвалила закон, це її проблема. А нас з вами намагаються зіштовхнути лобами один з одним. Ми взагалі нікому не потрібні в цій країні, окрім нас самих, — сказала представник «Чернігівської профспілки підприємців» Олена Варнакова.

Людмила Бруй з громадської організації «Родина воїна» сказала, що є 12 депутатів від Чернігівщині у Верховній Раді і треба від них також вимагати вирішити цю проблему.

kspereviz (38)Голова організації «Єдина родина», який представляє 140 сімей, у яких загинули бійці АТО, запропонував об’єднати зусилля громадських організацій для вирішення проблеми, як на рівні місцевої влади в тому числі обласної, в судах і з парламентарями також:

—  Ми не повинні сваритися між собою, — сказав він.

kspereviz (20)Але виступ учасника, який не представився, поховав надію на порозуміння:

—  Слухайте сюди. Є закон України про соціальний захист ветеранів війни і ви будете його виконувати. Якщо ви не будете виконувати цей закон, ми відмовляємося виконувати Кримінальний Кодекс України, я буду бити морди воділам, які крутять мордами.

Це сталося на 33 хвилині круглого столу. А він тривав іще годину.

kspereviz (19)Учасники дійшли згоди, що чернігівські перевізники, які працюють на міжобласних перевезеннях, підготують документи до суду на компенсацію пільгових перевезень . У цьому їм допомагатиме юрист «Антикорупційного Руху Валентина Наливайченка».

kspereviz (24)Також громадська організація допоможе відстежити ситуацію з перевезенням учасників АТО в інших регіонах України для спільного напрацювання можливого вирішення проблеми уже на наступному круглому столі в кінці травня.

Володимир БЕРЕЗИНСЬКИЙ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/