Вторник, 26 мая 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Сергій Петренко з «Нашого краю» пропонує розвивати скотарство


ПетренкоУ Чернігівському осередку партії “Наш край” вважають, що м’ясне скотарство — одна із ключових галузей для регіону. Колись Чернігівщина була флагманом по кількості тварин.

Треба відроджувати традиції вирощування ВРХ. Тим більше, що сама природа допомагає: такої кількості луків та пасовищ немає в інших регіонах України. 

Як відомо, нині у світі не вистачає саме яловичини, на відміну від свинини й курятини. Багато яловичини вирощують в Аргентині, Новій Зеландії та Австралії. Але це м’ясо в Європу постачають мороженим. Україна може возити його в Євросоюз охолодженим, як зараз це роблять виробники курятини. І це буде нашою конкурентною перевагою.

Petrenko

Сергій Петренко

Активіст партії “Наш край” у Прилуках, голова фермерського господарства “Добро” Сергій Петренко йде у владу із програмою зайнятості селян у м’ясному скотарстві. Він пропонує вирощувати напівм’ясних телят і корів у приватних господарствах. Потім викуповувати їх значно дорожче ринкової ціни, і продавати це м’ясо на експорт.

“Для вирощування м’ясних корів є багато чого, — запевняє Сергій Петренко. — Ми навчилися вирощувати кукурудзу. Треба налагодити виробництво кормів з неї. А поголів’я почати нарощувати за допомогою населення”. 

Розрахунок активіста партії дуже простий. Якщо кожного покоління збільшувати м’ясну лінію у породі — то з часом телят буде вирощувати дуже вигідно. Для старту проекту,  варто почати запліднювати хороших селянських корів спермою кращих бичків м’ясних порід. Телята будуть наполовину м’ясного напрямку. Запліднюючи селянських корів, з людьми треба підписувати контракт. І викуповувати телят не за копійки, як це зараз роблять закупівельники, а за нормальною ціною. Тоді люди будуть зацікавлені займатися тваринництвом.

“Найбільша проблема Прилуччини, як і всієї Чернігівської області та України — вимирання сіл, — підсумовує Сергій. — Для того, щоб люди не виїжджали, створювали сім’ї та залишалися, треба створити комфортні умови для проживання. Перш за все створити робочі місця з достойною оплатою праці. А для цього треба розвивати бізнес: аграрний, переробний, сервіс, наприклад зелений туризм. Ми повинні зробити доступними кредити, зменшити кількість перевірок”.

Тетяна ТЕРЕЩЕНКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/