Воскресенье, 19 20 января20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Що потрібно знати по звітності сільгоспвиробникам. Новації


звітjpgГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу сільгоспвиробників Чернігівщини на новації у справлянні податку та поданні декларацій платниками єдиного податку 4 групи, інформують «Білу хату» у відділі комунікацій  відомства.

Спочатку слід нагадати важливі зміни з січня 2015 року, коли фіксований сільськогосподарський податок було трансформовано в єдиний податок  та зазначену категорію платників виділено в окрему четверту групу «спрощенців». Такі новації були передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

Відповідно до п.п.295.9.2. п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України  платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

На теперішній час платниками єдиного податку четвертої групи подано податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку», і податкові зобов'язання на 2015 рік нараховуються помісячно. Як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковуються податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції.

Щоб привести у звітність відповідність до вимог законодавства, було прийнято наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» (далі — наказ № 578) та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 7 червня 2015 року за № 799/27244, яким затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. Відповідно до п. 4 наказу № 578 цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

З огляду на викладене пропонується платниками єдиного податку четвертої групи:

–  подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (усіх декларацій, поданих у 2015 році) із заповненням розділу «нараховано до зменшення податкового зобов'язання», що унеможливить виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій;

– подати «звітну» декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік за формою, затвердженою наказом № 578.

Граничний термін подання декларацій платника єдиного податку четвертої групи — до 10.10.2015.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/