Четверг, 25 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Щасливі люди завжди творчі. Виставка виробів ручної роботи у Ніжині


Бажання творити приходить майже до кожного з нас. У багатьох є якесь захоплення. Немає нічого кращого, ніж втілювати свої ідеї в життя. Тому люди не залишаються байдужими до чужої творчості.

Як, наприклад, до виставки виробів ручної роботи «В нашій родині всі майстрині», що відкрилася на абонементі Ніжинської центральної міської бібліотеки. Це роботи сестер Людмили Петрівни Смоленської і Світлани Петрівни Кириченко. Тут ви побачите іграшки й ляльки-мотанки, модні в’язані вироби, різножанрові дрібнички, зв’язані спицями і гачком, сувеніри. Зразки майстрині знаходять в інтернеті. Вони впевнені, що рукоділля-це особливий стан душі, позитивні емоції, які ми потім даруємо тим, хто нас оточує. Виготовляючи щось власноруч, не помічаєш плину часу, не відчуваєш втоми.

Людмила Петрівна Смоленська працювала колись інженером на механічному заводі. Там вона вела гуртки для дітей, навчала робити ляльок. Одна з таких робіт «оселилася» у друзів з м.Бордо /Франція/. Чудернацькі та милі її домовики-обереги, які захищають оселю від злих духів. Вони дуже подобаються користувачам бібліотеки, а діти намагаються доторкнутися до них- на щастя. Та не тільки це вміє робити майстриня. Людмила Петрівна гарно в’яже спицями й гачком. А також малює картини, вишиває ікони.

Світлана Петрівна Кириченко-член «Літературної вітальні» нашої бібліотеки, випускниця НДПІ, викладач іноземних мов. Працювала у Ніжинському агротехнічному інституті. Рукоділлю вчилася по книзі «Домоведення». Тепер підвищує кваліфікацію в інтернеті. І шиє, і в’яже. Залишки матеріалу йдуть на ляльок для сестри. На виставці є її шалі-найбільш жіночний аксесуар, шарфи, в’язані дитячі капелюшки та кофтинки, рукавички. Гачком створені ажурні об’ємні багатошарові квіти. Легкі серветки різної форми: круглі, овальні, прямокутні-теж робота майстрині. Симпатично виглядають в’язані, прикрашені декоративними елементами, підсклянники, є в’язаний чохол для мобільника, корзинка для ниток.

Рукоділля завжди вважалося ознакою справжньої жінки. Колись українки вишивали й шили. Тепер вони знаходять час для сучасних видів декоративно-прикладного мистецтва. Ось на виставці «В нашій родині всі майстрині» дитяча біжутерія, сувенір з пап’є-маше «Грибочки». Дітям подобаються картинки-аплікації, вишиті на тканині. Творчі люди завжди зможуть прикрасити дім власними виробами, які й дешевше обійдуться, й ексклюзивні. Вони перетворюють простір навколо себе в позитивний. Якщо жінка знаходить собі хобі, в яке вкладає сили й час, вона стає щасливішою. Отже, дивіться депресивні теленовини зі спицями в руках. І відволікає, і якусь нову річ собі зв’яжете.

Наталія Старінко, м.Ніжин


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/