Среда, 24 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Родинні клани «Чернігівводоканалу» створювали злочинні схеми прибутку


У Чернігові діяла ціла мережа приватних фірм, які надавали послуги населенню, при цьому використовуючи техніку, що належала комунальному підприємству «Чернігівводоканал».  А відтак кошти за виконання робіт не йшли до бюджету, а осідали в приватних кишенях.

Про це повідомило офіційне видання комунального підприємства «Чернігівводоканал» міської ради.

Як зазначив директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко, приватні підприємства отримували незаконний прибуток, а всі витрати йшли на адресу «водоканального» відомства. А керували усією цією схемою кілька років підряд службово-відповідальні особи підприємства, зокрема, начальник каналізаційних мереж та заступник начальника водопровідних мереж.

водоканал Малявко— У цих людей були свої фірми. Роботи виконували люди з Водоканалу на техніці Водоканалу! В результаті приватні підприємства отримували прибуток, а всі витрати йшли на Водоканал, — розповів Чергій Малявко. — Так тривало роками. Сьогодні, коли ми починаємо штрафувати абонентів за незаконні підключення, вони приходять і кажуть: «Так Водоканал же врізав! Я при чому? Чому ви мене не поставили на облік?». Коли починаємо з'ясовувати, хто врізав, то називають прізвище вже колишнього заступника начальника водопровідних мереж. А по нелегальним врізкам каналізації називають знову-таки, вже колишнього начальника каналізаційних мереж.

Як виявилося, попереднє керівництво було зацікавлене у діючій схемі, до того ж, на підприємстві існували невеликі родинні анклави, що нав`язувлаи свої правила гри.

— Начальнику каналізаційних мереж в цьому році запропонували написати заяву, і він пішов з підприємства — його посаду просто скоротили. Оскільки в такому випадку йому зобов'язані були запропонувати якусь роботу, була запропонована посада слюсаря, на яку він погодився. Зараз колишній керівник перебуває у відпустці і остаточне кадрове рішення буде прийнято після його повернення. А відпустку у цього співробітника чималий — близько 100 днів!, — зазанчив Сергій Малявко.

Не тільки такі протизаконні дії вчиняли особи на підприємстві, а й інші. Як повідомив керівник відомства, по кілька років офіційно (на папері) дехто з начальників структурних підрозділів не ходив у відпустку взагалі. а насправді використовували відпустку, як і належить. Але за документами тепер, коли все з`ясувалося, «Чернігівводоканал» повинен все ж таки сплачувати астрономічні кошти як за «невикористану» відпустку.
— Раніше на підприємстві мала місце така ситуація: ряд посадових осіб по кілька років взагалі не були у відпустці. Деякі взагалі ніколи! Ось, наприклад, коли головному інженеру було запропоновано звільнитися, то у нього на момент звільнення було 200 днів відпустки! Підприємство виплатило йому компенсацію з податками — майже 80 тис. грн! Зараз у нас перевитрата за статтею фонду оплати праці,  - розповідає керівник «Чернігівводоканалу». — Але, це не означає, що ці співробітники працювали без відпусток. Вони відпочивали, в т. т. і за межами України. Їм просто «вісімки» ставили. Так і у колишнього заступника начальника водопровідних мереж — близько 100 днів відпустки і він зараз у відпустці.

водоканал 3Сказати, що «шабашки» завжди виконувалися якісно, ​​також не можна. Наприклад, кілька років тому була проведена прокладка каналізації в приватному секторі на вул. Ломоносова. За ці роботи люди отримали 350 тис. грн готівкою від жителів вулиці. Але сьогодні на проїжджій частині дороги — провали, люки не відповідають проекту і практично всі деформовані. Абоненти пишуть листи і просять «Чернігівводоканал» взяти на баланс їх каналізацію. Але підприємство її не бере, оскільки спочатку потрібно відновити всі провали асфальту і поміняти все люки. Якщо «Чернігівводоканал» візьме ділянку каналізаційної мережі по вул. Ломоносова собі на баланс, то буде змушений вже за свій рахунок поміняти 42 каналізаційних люки, вартість яких обійдеться приблизно в 120 тисяч грн. А якщо додати роботи, транспорт і усунення провалів, то сума виходить досить значна.

— Потрібно «вкинути» ще до півмільйона гривень тільки для того, щоб привести в порядок і взяти на баланс каналізацію, яку колись зробили «шабашники», що зібрали з людей 350 тис. грн готівкою, — підводить підсумок Сергій Малявко.

Як зазначає видання «Чернігівводоканалу», через порушення, які до недавнього часу були нормою для КП «Чернігівводоканал», підприємство недоотримувала мільйони гривень. Сьогодні новий директор намагається навести порядок. Але, на жаль, кадрова проблема не дає можливості вирішити всі і відразу. Хоча, як бачимо, процес поступово рухається в потрібному напрямку.
водоканал 1

водоканал 2Крім цього, за заявою Сергія Малявка, в планах підприємства — автоматизація контролю надходження заявок і ходу їх виконання. На сьогоднішній день всі заявки підприємства просто записуються в книгу і відстежити їх виконання і оплату досить непросто. Тому і з'являється можливість різних «ліваків» і зловживань. Вже найближчим часом на підприємстві планують впровадити програмне забезпечення, яке дозволить автоматизувати прийом і облік заявок від абонентів. Це ПО буде пов'язано з бухгалтерською програмою підприємства і системою трекерів на автомобілях в єдиний програмний комплекс.
Після впровадження такого програмного комплексу, всі заявки будуть відслідковуватися, рух техніки буде пов'язаний із заявкою і контроль процесу буде автоматизовано. Також буде видно оплату робіт абонентом і результат виконання робіт по заявці. Для зручності замовників послуг, а також усунення фактів отримання неособистих грошей зацікавленими співробітниками на території підприємства буде встановлений платіжний термінал одного з банків і оплату можна буде здійснювати вже на місці.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/