Воскресенье, 25 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Рівні повеню цього року на Чернігівщині вищі за повінь 2013 р


Оперативна інформація про гідрологічну ситуацію в басейнах річок Дніпра вище Київського водосховища і Десни вище Києва станом на 10 квітня 2018 року.

У зв’язку з різким потеплінням з 28 березня на малих річках та тимчасових водотоках області розпочалась весняна повінь з різкими підвищеннями рівнів води та виходом води на заплави ( що є природнім процесом); підняття рівнів було короткочасним, при цьому були підтоплені житлові будинки та дачні ділянки в окремих населених пунктах області.

Додаткові підтоплення в межах населених пунктів, не пов’язані з річковою мережею, виникли внаслідок швидкого танення місцевих снігозапасів та накопичення тало-дощових вод у пониженнях рельєфу, відсутності чи несправності систем водовідведення, накопичення сміття, відсутності дренажу тощо.

Підвищення рівнів води на гідрологічному посту р. Білоус — с. Кошівка Чернігівського району під час весняної повені 2018 року розпочались 28 березня. Вихід води на заплаву в районі гідрологічного поста (перевищення рівня з відміткою 350 см над нулем посту (117,0 м БС) був зафіксований 2 квітня. Максимальний рівень води весняної повені спостерігався о 8 годині ранку 3 квітня з відміткою 415 см над нулем посту ( 117,650 м БС ). За період з 28 березня до дати проходження піку повені загальний підйом рівнів води над передпаводковими на р. Білоус склав 1,83 м. З 3 квітня на гідрологічному посту р. Білоус-с. Кошівка спостерігається спад рівнів води.

З 1 квітня розпочались підйоми рівнів води на р. Убідь біля с. Кудрівка Сосницького району. Вихід води на заплаву в районі гідрологічного поста (перевищення рівня з відміткою 265 см над нулем поста (125,55 м БС) був зафіксований 5 квітня. Пік повені сформувався 7-8 квітня з відміткою 326 см над нулем посту (м БС). За період з 1 квітня до дати проходження піку повені загальний підйом рівнів води над передпаводковими склав 208 см. З 9 квітня на гідрологічному посту р. Убідь – с. Кудрівка спостерігається спад рівнів води.

Максимальні рівні повені 2018 року на малих річках області вищі в порівнянні з повінню 2013 року.

Повне повернення рівнів до передпаводкових на малих річках області очікується протягом 12-20 діб після проходження максимумів водопілля.

На р. Снові біля м. Сновськ з 2 квітня розпочались інтенсивні підйоми рівнів води (5-29 см за добу). Станом на 10 квітня інтенсивність підйому рівня води знизилась до 2 см на добу. Вода знаходиться на заплаві шаром 115 см.

На великих річках області протягом першої декади квітня спостерігався процес руйнування льодового покриву, під час якого утворювались затори криги, що призвело до значних коливань рівнів води ( 20-30 см за добу) на окремих ділянках Дніпра та Десни.

Станом на 10 квітня на середніх та великих річках області продовжується розвиток весняної повені.

На р. Десні біля м. Чернігова станом на 8 годину ранку 10 квітня спостерігається рівень води з відміткою 482 см над нулем посту. Підвищення рівня за добу склало 14 см.

Рівнем виходу води з Десни на заплави без шкоди житловим будівлям вважається 680 см над «0» поста. Відмітка рівня води, при якій починається затоплення окремих ділянок міста – 700 см. Рівнем, на якому вода досягає верху піщаної коси на міському пляжі «Золотий берег» і виходить на рівнинні ділянки, є 555 см над «0» поста.

Консультація строків проходження найвищих рівнів весняної повені у 2018 р.:

— на ділянці р. Дніпра від с. Неданчичі до с. Дніпровського – 20-30.04;

— на ділянці р. Десни від м. Н.Сіверського до с. Розльот – 25.04-05.05;

— на ділянці р. Десни від с. Розльот до м. Чернігова – 5-10.05;

— на ділянці р. Сейму від м. Рильск до с. Мутин – 20-30.04;

— на р. Снові біля м. Сновська – 15-20.04.

У м. Чернігові максимальні рівні води весняної повені р. Десни очікуються в інтервалі 600-660 см над нулем поста, що відповідає 108,44-109,04 м БС.

Руслан ОВСЄЄНКО, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, спеціально для видання «Біла хата»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/