Среда, 30 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Реєструвати релігійні організації будуть по-новому

Реєструвати релігійні організації будуть по-новому


31 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)», яким внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» і запроваджено нову процедуру реєстрації релігійних організацій.

Про це повідомляє видання bilahata.net з посиланням на інформацію Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

Відтепер новими суб’єктами державної реєстрації (у разі державної реєстрації юридичних осіб – релігійних організацій) є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Таким чином, державна реєстрація релігійних організацій як юридичних осіб, місцезнаходженням яких є Чернігівська область, тепер буде проводитись Чернігівською обласною державною адміністрацією.

Виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації та нотаріуси не мають права здійснювати реєстраційні дії стосовно юридичних осіб — релігійних організацій.

Крім того, на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, тобто на Міністерство культури України, та на обласні державні адміністрації покладено також і обов’язок зберігання реєстраційних справ юридичних осіб – релігійних організацій в паперовій формі.

Найближчим часом буде здійснюватись передача суб’єктами державної реєстрації, які наразі здійснюють зберігання таких реєстраційних справ у паперовій формі (а саме районними державними адміністраціями та виконавчими органами міських рад міст обласного значення) до Чернігівської обласної державної адміністрації.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/