Вторник, 20 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Птахи, які не відлетіли у вирій, оселилися на Стрижні у Чернігові

Птахи, які не відлетіли у вирій, оселилися на Стрижні у Чернігові


Майже у самісінькому центрі Чернігова прижилися дикі качки. Річка Стрижень, яка навпіл розділяє місто і протікає по значній території, стала для птахів прихистком.

А щоб не пропали з голоду сіро-сизі пернаті красені, не байдужі люди їх підгодовують. І птахам майже тут «комфортно», принаймні, до настання лютих морозів. Від сильного снігопаду вони можуть укритися під мостом, а от коли вдарить сильний мороз ─  для диких птахів, які зазвичай відлітають на зиму у теплі краї, це справжнісінька катастрофа.

Чернігівці, які купляють за свої кошти їжу для птахів і їх підгодовують, розповідають, як минулої зими декілька птахів теж туж оселилися, але коли були тріскучі морози, багато птахів пропало ─ вони не витримували холодів. А деякі з них навіть примерзали лапками до льоду, і тоді їх дуже складно рятувати, адже лід тут доволі крихкий і добратися до примерзлої качки не так то просто.

Чернігівець Олександр Майшев вважає, що хоча качки – всеїдні птахи, все ж таки це не означає, що будь-які продукти корисні. Існують види їжі, шкідливі для цих птахів. На своїй сторінці у Фейсбуці Олександр нагадує, що підгодовуючи качок, варто пам’ятати про те, щоб керуючись виключно благими намірами, не нашкодити пернатим. Окремої уваги заслуговує годування диких качок.

На нещодавній зустрічі з директором Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Олександром Левочком громадські активісти порушили питання, яке на їх думку, можна вирішити спільно. Вони зазначили, що  у разі настання стійких морозів, коли річка Стрижень у Чернігові вкриється льодом, птахи не витримають холоду, бо їм не буде чого їсти.

Активісти попросили представника влади вжити необхідних заходів щодо надання качкам потрібної допомоги, можливо, виділення необхідної суми коштів з місцевого бюджету для закупівлі «пташиної» їжі.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/