Понедельник, 30 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Прилад обліку води встановлюватимуть на багатоквартирний будинок


Незабаром за аналогічною системою, яку запроваджують газові компанії при встановленні на багатоквартирні будинки лічильників, будуть встановлювати прилади і для обліку води. Встановити такі лічильники на всі багатоповерхові будинки міста та організувати облік споживання по них КП «Чернігівводоканал» планує вже до кінця 2017 року. 

Про це повідомила інформаційна служба КП «Чернігівводоканал».

18 жовтня 2016 року на вечірньому засіданні Верховної Ради прийнято за основу законопроект «Про комерційний облік комунальних послуг» (№4901).

Законопроектом пропонується визначити засади забезпечення комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг, а також визначити строки та умови запровадження комерційного та розподільчого обліку теплової енергії, гарячої та питної води, джерела фінансування робіт із встановлення, обслуговування та заміни вузлів обліку, рівень відповідальності за порушення законодавства у сфері комерційного обліку.

Проектом передбачається обов’язкове обладнання усіх будівель, що приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії та води. Проект передбачає, що саме такі вузли обліку будуть використовуватися для комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Проект також передбачає, що обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов’язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж у термін:

1) нежитлових будівель – до 1 жовтня 2017 року;

2) житлових будівель – до 1 жовтня 2018 року.

Законопроект пропонується заборонити приєднання до вищезгаданих зовнішніх мереж новозбудованих будівель, які не обладнані приладами обліку згідно з його вимогами.

Проектом пропонується встановити, що розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої і питної води) здійснюються виключно за даними комерційного обліку, а також встановити правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (у випадку багатоквартирних будинків та інших будівель, де налічується більше одного споживача) та визначити гарантії доступу споживачів до облікової інформації, на основі якої формуються рахунки за спожиті послуги.

Після введення комерційного обліку споживання холодної води, загальний розрахунок по будинку буде проводитись по будинковому лічильнику. Встановити такі лічильники на всі багатоповерхові будинки міста та організувати облік споживання по них КП «Чернігівводоканал» планує вже до кінця 2017 року. Саме після встановлення лічильників, питання нормування споживання відійде на другий план.

Можемо припустити, що чималою проблемою для абонентів стане питання боротьби з крадіями води, протіканням води в квартирах мешканців і всередині будинку, та проживанням у будинках незареєстрованих громадян. Адже сьогодні – понаднормове використання питної води є проблемою КП «Чернігівводоканал», а після введення 100% комерційного обліку ця проблема стане актуальною для співмешканців багатоквартирних будинків міста.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/