Суббота, 10 апреля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Про жахливі злочини комуністичного режиму нащадки повинні пам`ятати


28 листопада 2015 року активісти Чернігівської обласної організації ВО"Свобода" провели та долучилися до низки заходів з вшанування пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій.

У Чернігові активісти місцевого осередку ВГО «Сокіл» презентували виставку «Вбивство голодом – геноцид» на Красній площі просто неба, з матеріалами якої ознайомились декілька сотень чернігівців.

Під час відкриття виставки сокілець Віталій Бурмака розповів про причини та наслідки Голодомору та наголосив на цілеспрямованому знищенні українців. Також націоналіст розвіяв міфи, насаджені московськими пропагандистами: «Голодомор можна трактувати лише як геноцид. Про це свідчить низка історичних фактів: діяльність комісії Молотова в Україні, яка вилучала не лише все зерно, а й всі без винятку продукти харчування. Занесення сіл, які чинили опір комуністичним «активістам» до так званих чорних дошок, що означало фізичне знищення всіх жителів. Також совєцька влада здійснювала заходи, які унеможливлювали виїзд українців за межі своїх сіл, чим обрікала людей на голодну смерть».

Крім того, активісти Чернігівської міської організації ВО «Свобода» долучились до загальноміського заходу з вшанування жертв Голодомору. Націоналісти разом з декількома сотнями чернігівців взяли участь у молебні за душі загиблих українців, що відбувся біля П’ятницької церкви УПЦ КП.

У Коропі активісти «Свободи» разом з небайдужими жителями селища поклали квіти до Хреста жертвам Голодомору, а також долучились до загальнонаціональної хвилини мовчання.

У Ніжині активісти місцевого осередку ВО «Свобода» разом з іншими політичними партіями  організували молебень біля Пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій. Спільну панахиду відправили священики УПЦ КП, УГКЦ та протестантської церкви.

Голова Ніжинської «Свободи», депутат Ніжинської міської ради Ігор Смаль наголосив: «Перш ніж латати дірки в асфальті, необхідно «залатати дірки» в головах. Без історичної пам’яті, національної культури, неможливо побудувати гідну державу. Ми не маємо права забувати про ті злочини комуністичного режиму, які вони здійснювали відносно українців»

Активісти Прилуцької міської організації ВО «Свобода» приєднались до панахиди та вечору-реквієму, які відбулись біля Собору Різдва св. Богородиці УПЦ КП. Після служби націоналісти взяли участь у смолоскипній ході, яка рушила від собору до меморіальної дошки Героям Небесної сотні.

«Ми маємо донести історичну правду до нащадків про ті жахливі злочини комуністичного режиму. Ми ніколи не пробачимо Росії, той геноцид української нації, який вона здійснила. Внаслідок Голодомору 1932-33 років загинуло близько 10 мільйонів українців. Соціально-демографічні та морально-психологічні наслідки актуальні й до сьогодні. Тоді на довгі десятиліття було підірвано матеріальну базу села, зруйновано виробництво та інфраструктуру, фізично знищені ініціативні громадяни, залякані цілі покоління українців», -  зауважив депутат Прилуцької міської ради, очільник Прилуцької міської «Свободи» Іван Тютюнник.

Лариса ЛАВРЕНЧУК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/