Вторник, 11 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Про реконструкцію вуличного освітлення у райцентрі на Чернігівщині


13-14 грудня 2016 року Програма «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), що фінансується Європейським Союзом, разом з Менською міською радоюта Чернігівською обласною державною адміністрацією проводилиінформаційний захід про хід реалізації проекту «Модернізація (реконструкція) вуличного освітлення в місті Мена».

Основною ціллю заходу було ознайомлення учасників з досягненнями Мени в питаннях реконструкції міської системи освітлення, ознайомлення місцевих та національних медіа з технічними, нормативними та поведінковими особливостями процесу модернізації вуличного освітлення в українських реаліях,формування горизонтальних зв’язків між різними проектами Програми.

DSCN0001В центрі уваги перебував проект реконструкції міської системи вуличного освітлення за фінансування Європейського Союзу через Програму CoM-DeP. Загалом в рамках проекту в місті Мена буде замінено 1403 світильники, оновлено мережу вуличного освітлення та проведено заміну щитових.dscn0094Виконання цього проекту дозволить місту Мена скоротити споживання енергії системою вуличного освітлення на 66% (з 291,576 МВт-год до 99,243 МВт-год), а також суттєво зменшити щорічні викиди парникових газів (зі 134,12 т CO2 до 45,65 т CO2).

dscn0054На реалізацію цих завдань місто отримало грантової (безповоротної) допомоги від Європейського Союзу на загальну суму майже 15млн.грн. Проте, повна вартість проекту включає також 20% співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку, перевищуючи таким чином суму в 18млн.грн. То ж на сьогодні це — один з найбільш масштабних проектів по реконструкції вуличного освітленняв Україні.

dscn0009Інформаційний семінар розпочала спільна прес-конференція, яку проводили:

* Заступник Голови Чернігівської ОДА Леонід Сахневич,

* міський голова Мени Геннадій Примаков,

* керівник сектору муніципальної інфраструктури та енергоефективності Представництва Європейського Союзу в Україні Сергій Ладний,

* керівник Команди підтримки Програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» Ян Едвін Ваандерс.

dscn0063Після цього ми відвідали міський Центр вуличного освітлення, створений в рамках проекту, де послухали інженера-енергетика КП «МЕНАКОМУНПОСЛУГ» Станіслава Єрмоленкопро поточну та заплановану діяльність Центру, особливості інформаційної роботи з населенням тощо;побували на об’єкті, що саме зараз перебуває в процесі інсталяції, де директор КП «МЕНАКОМУНПОСЛУГА» Олег Небера розповів про технічні особливості реконструкції вуличного освітлення, основні проблеми та способи їх вирішення; поспілкуватись з пересічними мешканцями Мени щодо нової системи вуличного освітлення, відзняли враження звичайних людей, що проживають у місті та які є основними реципієнтами проекту загалом.

foto-mena

Учасники ознайомились з технічною інформацією про виконані роботи, почули розповіді команди, яка реалізує проект, зустрілись з керівництвом міста, району та області, відвідали як вже готові об’єкти, так і подивились на процес реконструкції, а головне — поспілкувались з людьми, які проживають в місті та дізнались, що змінилося в їхньому житті після реалізації проекту.

Олександр Шумельда. Фото газети «Наше слово»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/