Пятница, 26 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Про проблеми волонтерської діяльності йшла мова в Чернігові


DSC_0417В Чернігівській області деінде виникають випадки, коли нечесні на руку люди збирають гроші під виглядом волонтерської діяльності.  І дійсно, сьогодні вже складно розібратися ­ у тому, де справжні волонтери, а де махінатори-шахраї.

Щоб розвіяти сумнів у діяльності добровольців, які реально допомагають нашим бійцям у війні з недружнім тепер вже сусідом та проросійськими бойовиками, а також відмежувати й розпізнати тих, хто маскується під них, розповіли на прес-конференції у Чернігові активісти волонтерського руху Чернігівського краю.

Сергій Воробйов зупинився на «зовнішній» атрибутиці ЄВЦ ­– єдиного волонтерського руху, документах, які повинні бути у добровольців тощо.

Через те, що волонтерських організацій, навіть і без псевдо волонтерів, діє на Чернігівщині, як, власне, і в Україні, кілька десятків, був створений  єдиний волонтерський центр, мета якого − об’єднати й скоординувати діяльність різних організацій.

DSC_0424

Клацніть на фото, щоб збільшити

− На певному етапі співпраці між підрозділами ЄВЦ виникали деякі непорозуміння, − зазначив Сергій Воробйов, − тому кілька з них залишили центр. Незважаючи на це, він продовжує діяти і найближчим часом ми плануємо офіційно зареєструвати центр як відповідну громадську організацію зі своїм статутом, логотипом і сайтом.

Окремо волонтер зупинився на необхідності щодо прозорості діяльності центру і, зокрема, що стосується фінансової звітності. Адже без цього існувати далі волонтерська організація не зможе, оскільки, удосконалюючи свою діяльність і запроваджуючи нові стандарти, доведеться в будь якому випадку звітувати перед громадськістю про надходження коштів та про їх витрати.

DSC_0426

Але при будь яких наступних кроках, волонтерська місія неможлива без основного – без довіри людей. «Довіра людей має базуватися на довірі до організації в цілому, ­− у цьому переконаний Сергій Воробйов, − а не до конкретної людини. Тому в нашому єдиному волонтерському центрі ми зараз працюємо над тим, щоб зробити свою діяльність максимально відкритою і прозорою».

Волонтер розповів, що вони запровадили більш надійний ступеневий захист скриньок для збору коштів: відтепер вони опломбовані та завірені печаткою центру, а кожна пломба має свій індивідуальний номер, за яким можна визначити місце розташування скриньки та відповідальну за неї особу. Уточнити цю інформацію можна на новоствореному сайті волонтерського центру evc.cn.ua.

DSC_0432

Планується, що незабаром на сайті відриються спеціальні сторінки, де будуть оприлюднюватись звіти волонтерів про надходження коштів і їх використання, а також про адресні доставки до військових підрозділів (скільки, куди і чого доставлено).

Батько та син Обушні – Геннадій і Віктор, розповіли журналістам про технічний напрямок діяльності волонтерського руху на Чернігівщині. Вони фахівці в інженерній галузі, а тому з професійної точки зору підійшли до справи й ініціювали комплексний підхід до додаткового захисту бойових машин, на яких наші бійці воюють на Сході країни. Щонайперше у цьому плані, це захист гусеничної техніки від кумулятивних снарядів. Геннадію та Віктору вдалося організувати навколо себе однодумців і разом з іншими спеціалістами та військовими практиками вже створили таку систему захисту. Вони розробили спеціальні екрани для гусеничної військової техніки.  «Найскладніше було придумати зйомні механізми, за допомогою яких можна відокремлювати у разі необхідності захисні модульні системи, − розповів Віктор Обушний. – Це дозволяє без проблем заїжджати бойовій техніці в бокси у разі ремонту або зберігання, а також транспортувати її залізницею».

DSC_0436

Як повідомив Геннадій Обушний, вартість виготовлення й монтажу такого екрану на одну бронемашину — біля 20 тисяч гривень.

В основному, як зазначили волонтери, роботи планують виконувати виключно на Чернігівщині.

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/