Вторник, 2 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках


2 липня в Чернігові відбувся Форум ОСББ, ініційований ДемАльянсом у зв’язку з прийняттям Закону України № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинків».

До заходу долучились відомі експерти з управління будинком, голови ОСББ з різних міст, ініціативні групи і просто мешканці Чернігова, які хочуть створити об’єднання в своєму будинку.

За повідомленням Чернігівської міської організації партії «ДемАльянс», такий навчальний захід проходить у місті вперше. Учасники заходу мали можливість отримати знання щодо створення ОСББ, розібратись у відносинах власності у багатоквартирному будинку та форм його управління. Доречною для учасників Форуму стала і тема «Як побудувати ефективні відносини з виконавцями та виробниками комунальних послуг». Крім цього, успішні керівники ОСББ з Чернігова, Броварів та Черкас поділились власним досвідом, порадами та дієвими практиками.

форум осбб (2)«Сьогодні існує нагальна потреба в проведені подібних навчальних заходів, які дають можливість отримати максимум інформації бажаючим створити ОСББ, розвіяти міфи та дати новий поштовх розвитку існуючим ОСББ» — зазначає одна з організаторок Форуму ОСББ у Чернігові Катерина Данькова.

форум осббТакож на Форумі було обговорені нещодавні зміни до Закону України № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинків». Так, оскільки відповідно до даного Закону після 1 липня 2016 має відбутися перехід від послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирними будинками та такий перехід може тривати до 6 місяців, законопроектом передбачається, що для забезпечення безперервності належного обслуговування багатоквартирних будинків, до моменту визначення управителя, їх обслуговуватимуть попередні виконавці послуг.

форум осбб (3)Крім того, законопроектом пропонується надати співвласникам право в будь-який момент розірвати договір з призначеним на конкурсних засадах управителем, якщо вони визначаться із формою управління будинком. Для цього вони, не пізніше ніж за 2 місяці, мають повідомити управителя про дострокове розірвання договору.

На заході був присутній і кандидат в народну депутати по 206 округу Ігор Андрійченко, який розділяє та підтримує бажання мешканців міста брати на себе відповідальність за своє власне майно.

«На разі органи влади не в повній мірі впорались з функцією роз`яснення всіх можливостей закону для співвласників. Є гостра необхідність навчити громадян ефективно управляти будинком та налагодити відносини з виконавцями та виробниками комунальних послуг. Форум ОСББ – це крок до просвітництва та самоорганізації населення» — наголосив Ігор Андрійченко.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/