Воскресенье, 31 мая 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Представники польської «Солідарності» ділилися досвідом у Чернігові


8У Чернігівській бібліотеці ім. В. Г. Короленка відкрили фотовиставки «Що нам дала Солідарність» і «Фотографіка» польських фотохудожників Войцеха Мілевського та Януша Ридзевського. 

19 вересня у великій читальній залі бібліотеки за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації відбулося відкриття фотовиставок «Що нам дала Солідарність» і «Фотографіка» відомих польських фотохудожників Войцеха Мілевського та Януша Ридзевського.

1Це продовження співпраці у рамках фестивалів різних культур, що постійно відбуваються у бібліотеці: німецької, вірменської, єврейської та польської.

3У вступному слові Лариса Поліщук, ведуча заходу, провела паралель між рухом «Солідарність» у Польщі та Революцією Гідності в Україні. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих у Польщі та Україні під час відстоювання демократії і нині покійного Януша Ридзевського.

2Особистий фотограф першого керівника об’єднання «Солідарність» Леха Валенси пан Войцех навчався в Політехнічному університеті у м. Лодзь і м. Щецин на факультеті хімії, але більше 50 років займається фотографією, що стала вже його професією. За свою працю як фотохудожник отримав звання митця  FIAP (Федерації Фотографії при ЮНЕСКО) та майстра фотографії. Брав участь у понад 400 місцевих та закордонних виставках, отримав близько 70 нагород на польських та міжнародних конкурсах.

4Організатор фотовиставки, президент «Фундації Ательє Єршов», відомий скульптор Геннадій Єршов розповів про фотохудожника та реалізацію проекту «Мистецький міст Чернігів-Гданськ» для підтримки талановитих людей Чернігівщини.

5Своїми враженнями від поїздки до Гданська поділився журналіст Іван Матвєєв. Він є режисером документального фільму «Чернігів-Гданськ», перша частина якого була продемонстрована для гостей заходу.

7Маріанна Харді – фотохудожник і фотокореспондент Революції Гідності, яка брала участь у фотовиставці «Дорога до вольності» в Гданську, зробила невеличкі пам’ятні подарунки пану Войцеху та пану Геннадію.

Слова подяки на адресу обласної бібліотеки та особисто директору Інні Михайлівні прозвучали від Ліни Артюхової, начальника відділу Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, за сприяння у проведенні виставки в рамках культурного обміну між Україною та Польщею. Вона вручила пану Войцеху Грамоту від облдержадміністрації та пам’ятні подарунки.

6Голова Чернігівської обласної організації НСФУ Микола Турчин побажав колезі нових творчих успіхів і запевнив у подальшій співпраці.

Пан Войцех зробив маленький екскурс в історію «Солідарності», підтримав прагнення українського народу до свободи та подарував книги, диски, стяг «Солідарності» для користувачів бібліотеки. Інна Аліференко, директор ОУНБ ім. В. Г. Короленка, в свою чергу, подякувала за подарунки і за обрання саме бібліотеки місцем експонування фотовиставки, що забезпечить якнайбільшу кількість гостей і жителів міста можливістю її відвідати. Експозицію, яка налічує 90 світлин, можна переглянути з 19 вересня по 19 жовтня у великій читальній залі.

9Музичним вітанням для поважних гостей стала пісня І. Шамо «Зачарована Десна» у виконанні тріо бандуристів у складі Юлії Приступи, Аліни та Юлії Деренових капели бандуристів ім. О. Вересая обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. 

Катерина МЕХЕДА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/