Вторник, 22 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Право на безкоштовний проїзд є – на папері, а в реальності – немає


Парадокси новітнього часу: правові норми дозволяють учасникам АТО (учасникам бойових дій) користуватися безкоштовним проїздом у рейсових транспортних маршрутах міського та міжміського сполучень. 

Однак насправді ситуація зовсім інша – перевізники відмовляються виконувати Закон про транспорт та Закон про статус учасників ветеранів війни, а відтак ті, хто захищає Вітчизну від ненависного ворога, не можуть скористатися наданим їм правом.

Місяць тому у Чернігові створена ініціативна група, аби віднайти правовий механізм вирішення проблеми міжміських перевезень учасників АТО.

І ось на початку червня представники цієї ініціативної групи провели прес-конференцію, на якій  проінформували про свою роботу і повідомили, що такий правовий механізм знайдено. Але шлях до всебічної реалізації такого механізму − не простий. Одна з причин – це відсутність грошової компенсації приватним перевізникам.

S2760088Координатор громадської організації «Антикорупційний Рух» та проекту  «Армія Гідності» Володимир Березинський повідомив, що ініціативна група направила лист  уряду, в якому вимагає призначити відповідального за виплату компенсацій перевізникам і умову їх виплати.  Це буде підставою для судових позовів у разі невиконання  виплат.

Він поінформував, що на засіданні Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації її голова Вадим Антошин намагався провести незаконне рішення про обмеження  згаданих законів, зокрема встановлення  кількості учасників АТО, яких перевозять за один рейс.

S2760090Приватний перевізник Владислав Горбик повідомив, що на проданих квитках  на автовокзалах для учасників АТО вказаний його особистий номер телефону і проблем з відмовою бійцям немає. «Мені було б вигідніше, аби кількість  пільговиків була меншою, але закон є закон», − сказав він.

Учасник АТО Володимир Шинкаренко підкреслив, що будь-якої правової норми, яка обмежує кількість учасників АТО для перевезення, зокрема, на маршруті  «Чернігів-Київ», зараз не існує.

Учасники прес-конференції висловили жаль з приводу відсутності на прес-конференції представника  Національної поліції, якого було запрошено на цей захід, і які мають прибувати на виклик в разі конфліктної ситуації.

Начальник управління Державної служби України з безпеки на транспорті у Чернігівській області  Василь Петришин повідомив: «У разі відмови від перевезень учасників АТО  ми складаємо акти на перевізників , щоб притягнути їх до адміністративної відповідальності».

S2760095Керівник  громадської організації «Антикорупційний Рух» та проекту  «Армія Гідності» Оксана Голубова запросила  всіх зацікавлених  у вирішенні проблеми долучитися  до роботи, щоб вирішити її, як на рівні Чернігівщини, так і України.

Присутні на заходах учасники бойових дій обурювалися тим, що перевізники з різних місць Чернігова відправляють пільговиків на центральний вокзал, аби ті брали там квитки.

− Питання, що розглядається – це проблема всеукраїнського масштабу, тому я пропоную розмістити у всіх транспортних засобах інформацію про відповідальність перевізників  і права учасників  АТО на перевезення, − зазначив завідувач Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Чернігівської облдержадміністрації Альберт Черешко. − В разі  відмови від пільгового перевезення, боєць повинен повідомити про час, місце, транспортний засіб і його номер до Національної поліції  і Державної служби України з безпеки на транспорті у Чернігівській області.

Як повідомили в громадській організації «Антикорупційний Рух», 14 червня, у вівторок, об 10 год. відбудеться акція «Перевезення бійців АТО на Київ – знай свої права».  
Всеукраїнська акція "«Перевезення бійців АТО – знай свої права» стартує в Чернігові 14 червня о 10:00 та одночасно ще 8 містах України.
Акція проводиться в рамках проекту «Армія Гідності» в Чернігові, Чернівцях, Херсоні, Запоріжжі, Житомирі, Сумах, Сєвєродонецьку (Луганська область), Одесі та Кіровограді. 
Бійці АТО, активісти громадських організацій «Антикорупційний Рух В.Наливайченка», «Щит 41» та проекту «Армія Гідності» 14 червня з 10:00 від готелю «Україна» в Чернігові роздаватимуть і кріпитимуть в маршрутках «Пам`ятки УЧАСНИКУ БОЙОВИХ ДІЙ ЩОДО ПІЛЬГОВИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ».
Активісти планують після цього провести цю акцію на відправках маршруток на Київ від «Макдональдса», «Дружби-Мегацентру» та центрального автовокзалу.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/