Пятница, 5 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Потрапити до монастиря — через понтонний міст


Швидко грунтовою дорогою з Максаків на Ховми, що на півночі Чернігівщини, проминули залишки укріплень Максаківського монастиря – своєрідного замку, який стоїть посеред лугу.

Монастир було засновано приблизно у середині 16 століття. Під час російсько-польських воєн 1609—1618 рр. монастир зазнав руйнувань. Поте вже 1642 року ченці Трубчевського монастиря (Стародубщина), які не бажали жити під Московським царем, відновили у монастирі релігійне життя.
При Катерині ІІ 1786 року, монастир було закрито і влаштовано у ньому лікарню для душевнохворих, пітім його відновили як жіночий монастир.
У 1920-х роках комуністи монастир закрили і впродовж 1930-50-х років розібрали храми. Існує переказ, шр цегла монастирських будівель використовувалася при будівництві школи у м. Мена.
Потрапити до монастиря найпростіше з Максаків, скориставшись переїздом через понтонний міст. До речі вартість переїзду 35 грн, а щоб розсунути міст, якщо ви спускаєтеся на плоту, потрібно заплатити 100 грн.

Олександр ЯСЕНЧУК

На фото: Юніс Аскеров, Олександр Ясенчук


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/