Четверг, 4 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Помста чи вандалізм? Кому вигідно посварити поляків та українців?


У Биківні біля Києва сплюндровано пам’ятник жертвам НКВД.

Український інститут національної пам’яті засуджує плюндрування могил жертв тоталітаризму у заповіднику «Биківнянські могили».

Вночі 25 січня невідомі сплюндрували меморіальні стіни та центральний монумент на українській частині Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму, а також польську стіну пам’яті та вхідну конструкцію польського військового цвинтаря. Окрім того, вандали спробували зруйнувати домкратом вхідну стелу на польській частині Меморіалу. Про це повідомив Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».

«Плюндрування пам'ятників у Биківні — провокація, яку намагалися представити як польську відповідь за Гуту Пеняцьку. Але вандалізм, вчинений над польською частиною меморіалу, виявив, що справжнім його виконавцем є третя сторона, зацікавлена в загостренні стосунків між українцями і поляками. Цей випадок має спонукати українців та поляків об'єднати зусилля не лише для захисту своїх пам'яток, але й щоб не допустити сіяння незгоди між нашими народами», – зазначив Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

Український інститут національної пам’яті висловлює стурбованість цим ганебним вчинком і наголошує, що плюндрування могил жертв тоталітаризму є неприпустимим.

Нагадаємо, що раніше невідомі пошкодили пам'ятники на українських цвинтарях в Польщі.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/