Четверг, 28 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Поліція повинна припинити практику безпідставних зупинок авто

Поліція повинна припинити практику безпідставних зупинок авто


Без доказів правопорушення поліцейський не має права вимагати у водія документи на право керування транспортом — висновок Верховного Суду від 17 липня 2019 року.

Про це повідомила Юридична компанія «Дорожній Адвокат».  

Поліцейські зупинили автомобіль нібито за забруднений номерний знак. Проте водій відмовився пред’явити документи через відсутність на його думку правопорушення. Як наслідок інспектори оштрафували водія 425 грн за непред’явлення документів.

Відмову пред’явити документи водій мотивував тим, що обов`язковими до виконання є лише законні вимоги співробітника поліції, проте підстав для перевірки документів у інспектора не було, оскільки ним не були порушені правила дорожнього руху.

Розглянувши дану справу, Верховний суд рішенням від 17.07.2019 зробив висновок, що інспектором «не надано доказів вчинення водієм будь-яких порушень, внаслідок яких у інспектора виникло б право вимагати документи на транспортний засіб» (справа №334/305/17). Постанову поліції визнано незаконною та скасовано. Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає!

Відтепер поліцейські повинні врахувати зазначену позицію Верховного суду та припинити практику безпідставних зупинок.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/