Пятница, 27 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Поетеса з Полтавщини відвідала рідну Ічню на Чернігівщині

Поетеса з Полтавщини відвідала рідну Ічню на Чернігівщині


Днями завітала на Ічнянщину поетеса Ганна Демиденко (Ходак), яка нещодавно переїхала з Полтавщини на постійне місце проживання до Чернігова. Народилася Ганна Петрівна у с. Верескуни Ічнянського району, тож для неї ця поїздка була дуже значимою. І ніякі негаразди природи, а саме була хуртовина, не стали їй на заваді... З непідробною цікавістю її зустріли «криничани», оскільки поетеса виявила бажання стати членкинею Ічнянського районного літературного об’єднання «Криниця».

Поезією вона захоплюється з дванадцяти років, і часто таке вміння використовувала у своїх творах та на шпальтах газет «Червоний прапор» і «Світлиця». Та більше можливості присвячувати себе творчості з’явилося тільки після виходу на заслужений відпочинок. Здобувши вищу освіту у Полтавському педагогічному інституті на філологічному факультеті, вона викладала у сільських школах російську мову та зарубіжну літературу. Пані Ганна розповіла, як їй не вистачає тепер цього спілкування з дітьми, тож вона стала спілкуватися з цілим світом за допомогою ручки і зошита.

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

З Україною в серці

Я живу і борюсь,

І в нерівному герці

Не зломлюсь, не скорюсь.

Й на задимленім полі

За свободу в бою

Я подякую долі

За сміливість мою.

Бо моя Україна –

То не просто земля –

Сторона солов’їна,

Батьківщина моя!

Ганна Демиденко

Починаючи з 2012 року, одна за одною з’явилися поетичні збірки Ганни Демиденко «Калинова сопілка» (2012), «Три сонця»(2013), «Герої не вмирають» (2014), «Вони умирали двічі» (2015) та «З Україною в серці» (2017). Авторка створює патріотичні, ліричні та філософські вірші. В її рядках – пекучий біль від трагічних подій на сході країни і тяжких втрат, глибокі переживання за долю рідного краю, спогади про його минуле і славних земляків. Ніжним почуттям пройняті ліричні поезії, а вірші про природу захоплюють умінням поетеси помічати в ніби звичайній простоті справжню велич і красу. Слід зазначити, що більше ніж півсотні її віршів покладено на музику талановитими композиторами.

Збірки Ганни Петрівни вже є і в багатьох бібліотеках Чернігівщини. Чимало віршів вона виклала в Інтернет, зокрема на сайт «Клубу поезії», що діє під егідою популярного всеукраїнського журналу «Дніпро» (під своїм псевдонімом Ганна Верес), де вона в повній мірі продемонструвала свій непересічний талант. Авторка могла б надрукувати ще не одну збірку на різні теми, але, як і у багатьох нинішніх українських літераторів, для цього просто не вистачає коштів... Втім, вихід знайдено – Інтернет. Тож я всім пропоную зайти на зазначений сайт і насолодитися талантом цієї скромної, але до глибини душі люблячої Україну, жінки.

Ірина Шкребко,

заступник голови Ічнянського районного об’єднання літераторів «Криниця», поетеса


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/