Пятница, 3 20 апреля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Побиття журналіста охоронці нардепа приурочили річниці Майдану. Відео


До річниці Майдану Гідності у Чернігові сталася подія, яка відтворює минувшину дворічної давності і символізує мету учасників тих історичних вже заходів та розкриває сутність реального сьогодення. 

7 листопада під час масових заходів відомому не лише в Чернігові журналісту, голові Чернігівської організації незалежної медіа-профспілки Владиславу Савенку завдали тілесних ушкоджень охоронці народного депутата України від Блоку Петра Порошенка, кандидата на посаду Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка.

В обласному філармонійному центрі, де відбувалися заходи народного депутата, на Савенка напали молодики і повалили на підлогу, після чого скрутили і винесли на вулицю. При цьому, журналісту зламали палець на руці.

Після інциденту журналістська спільнота міста вирішила провести акцію протесту біля приміщення Чернігівського міськвідділу внутрішніх справ, яке очолює полковник міліції Антон Шевцов, що раніше працював у Севастополі. Місцеві мас-медіа, маючи деякі факти, підозрюють цього керівника у політичній заангажованості і особливій симпатії до того ж таки Владислава Атрошенка, і відвертій антипатії до нинішнього міського голови Олександра Соколова, який за результатами першого туру виборів має значно більший відсоток голосів виборців, ніж його опонент.

Однак запланована акція біля міськвідділу за об’єктивне розслідування у перешкоджанні діяльності журналіста Владислава Савенка, не відбулася. Організатори акції і, зокрема, Андрій Кужель, повели себе дивним чином – журналістам, які   прийшли до міліції, веліли швидко розійтися, оскільки, на їх думку, до місця проведення заходів прийшли представники політичної сили, яка хоч і засуджує дії проти журналіста, але є опонентом у виборчих перегонах за мерське крісло до провладної команди Владислава Атрошенка. Напевно, ще якісь політичні сили і тут втрутилися та ймовірно дали відповідну вказівку  Андрію Кужелю.

Сам же Андрій Кужель зазначив, що до цього питання журналісти обов`язково повернутсья, але вже після другого туру виборів.

До Чернігівського відділу внутрішніх справ в день проведення акції прийшли не тільки представники мас-медіа, аби продемонструвати солідарність з журналістською спільнотою. Серед них і голова Чернігівської профспілки підприємців Олена Варнакова. Вона здивована тим, що насправді сталося. «Як таке могло взагалі трапитися після подій на Майдані, учасники якого виступали якраз за гідність і свободу як держави, так і конкретної людини зокрема»,  - підкреслила Варнакова.

Свою позицію щодо дій охоронців Владислава Атрошенка висловив і голова Чернігівського обласного виборчого штабу партії «УКРОП» Сергій Журман. Він зажадав щонайменше вибачення від тих, хто допустив фізичне насилля над журналістом.

Сам Владислав Атрошенко, який вийшов до другого туру виборів, вибачився перед потерпілим журналістом. У телефонній розмові з кореспондентом радіо «Свобода» народний депутат засудив дії своїх підопічних. «Безумовно, я лаяв охоронців. Навіть дуже сильно лаяв. Я пояснював охоронцям, що журналіст завжди буде правий. В охоронців були пояснення, яким я особисто не вірю, – за їхніми словами, спровокував це сам Савенок», – зазначив нардеп.

Про розслідування факту нападу розповіла журналістам прес-секретар міської міліції Наталія Човпило. Вона зазначила, що в даний час проводиться досудове розслідування. Кваліфікація дій охоронців залежатиме від результатів експертизи.

Як бачимо, журналістська спільнота заявила про те, що після виборів 15 листопада, цій ганебній події – нападу на журналіста, ще дадуть відповідну оцінку. Але скоріше за все розгляд цього питання буде залежати від самих результатів виборів – якщо чернігівці все ж таки повірять обіцянкам Владислава Атрошенка та оберуть його міським головою, то вірогідно, що факт побиття журналіста залишиться без подальшої уваги і стане актуальним лише при наступних виборах, чим і скористаються політичні опоненти Владислава Атрошенка.

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/