Среда, 21 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Платники Чернігова допомагають українській армії


Податкова ЧерніговаЗ початку запровадження військового збору платники Чернігова поповнили Державний бюджет на 17,2 млн.грн., зокрема,  в грудні минулого року цього збору надійшло 4,4 млн.грн.

Про це повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб  ДПІ у м. Чернігові Олег Шуба.

«Найбільші суми надходжень надійшли від таких платників міста: ПАТ «Чернігівобленерго», Управління освіти ЧМР, ПАТ «Чернігівгаз».

Сплата військового збору – це  посильний внесок кожного громадянина міста задля підтримання обороноздатності  української армії та встановлення миру в нашій державі», — зазначив посадовець.

Нагадуємо, що військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

З 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» змінено об’єкт оподаткування військовим збором (п.п.1.2 п. 16¹ підрозд.10 розд. XX Перехідних положень Податкового кодексу).

Якщо раніше об’єктом оподаткування були в основному зарплатні доходи та винагороди за цивільно — правовими договорами, то відтепер військовий збір утримуватиметься  з усіх доходів (отриманих як із джерела їх походження в Україні, так і за її межами), які підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а саме:

— проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші пасивні (інвестиційні) доходи, сплачені резидентами України;

— доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні;

— доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, доходи від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у т.ч. акцій українських емітентів;

— доходи страховиків-резидентів від страхування ризиків страхувальників-резидентів за межами України;

— інші доходи від діяльності, у т.ч. пов’язані з повною або частковою переуступкою прав та обов’язків за угодами про розподіл продукції на митній території України або на територіях, що перебувають під контролем контролюючих органів (у зонах митного контролю, на спеціалізованих ліцензійних митних складах тощо);

— спадщина, подарунки, виграші, призи;

— заробітна плата, інші виплати й винагороди, виплачені відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору;

— доходи від зайняття підприємницькою та незалежною професійною діяльністю.

Посадовець поінформував, що збір буде діяти до набрання чинності рішенням Верховної Ради про завершення реформи Збройних Сил.

Алла Булава


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/