Воскресенье, 6 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Підприємця призвали в армію. Як бути з виплатою зарплати працівникам?


Зарплата1Якщо підприємець, який має найманих працівників, мобілізований на військову службу, але бізнес (роздрібна торгівля) не буде призупинятися, що робити із виплатою зарплати та перерахування податку на доходи фізичних осіб?

Консультацію для читачів видання  http://bilahata.net/ надає Алла Супрун, начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області. 

На період своєї військової служби за призовом під час мобілізації підприємець може уповноважити іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів. При цьому обов'язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.

Після демобілізації протягом 180 календарних днів підприємець повинен буде перерахувати в бюджет податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою із заробітної плати та/або інших доходів найманих працівників. Протягом цих 180 календарних днів, відлік яких починається з першого дня демобілізації, територіальними органами ДФС не будуть застосовуватись штрафні та фінансові санкції.

Підставою для таких дій буде заява фізичної особи — підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до територіального органу ДФС за місцем податкової реєстрації протягом 10 днів після демобілізації чи закінчення лікування (реабілітації), пов’язаного з виконанням обов'язків під час мобілізації.

Зазначена норма міститься в Кодексі. Зокрема, відповідно до п.п.4 п.3 р.І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 р. № 1275-VII № 1275 до підр.10 р.XX «Перехідні положення» Кодексу було додано п.25, в якому регламентуються дії самозайнятих осіб (фізичних осіб — підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) у разі їхнього призову на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/