Четверг, 25 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Під протестними вимогами профспілок криється популізм


17 листопада профспілкові організації з усієї України та усіх галузей будуть проводити акцію в столиці у вигляді мирної ходи від Майдану Незалежності до Кабінету Міністрів України і далі до Верховної Ради України. В заході візьмуть участь і працюючі громадяни — члени профспілок з підприємств, установ, організацій Чернігівської області.

Профспілки проінформували, що акція ця носить виключно мирний та проукраїнський характер, не фінансується жодною політичною силою, а також проводиться виключно в межах власних бюджетів профспілкових організацій.

У той же час, коли подивимося уважно на вимоги профспілок, то в цілому можна зауважити, що акція має популістський характер. І ось чому.

Адже навіть не фахівець зрозуміє, що більшітсь пунтків сьогодні абсолютно не реально виконати. А якщо, припустимо, й виконати ці усі вимоги, то бюджет, зважаючи знову ж таки на сьогоднішні реалії, не витримає такого навантаження — віе просто «лопне». Та й інші наслідки негативні спіткають суспільство, якщо все це виконати. Бо ж кожен розуміє, що у разі встановлення мінімальної зарплати у 3200 грн (це було б добре при інших обставинах) курс долара буде дорівнювати 50 гривням, а буханець хліба вже не 10 грн буде, а близько «тридцятника» гривневого досягатиме.

Не має серед вимог такого реального пункту, який би дійсно позитивно сприяв хоча б чомусь, наприклад, фінансовому питанню людей. Скажімо, вимоги щодо зниження на 50% комунальних тарифів, дало б можливість споживачам зекономити половину коштів сімейного бюджету, це, по-перше, а, по-друге, «комунальні» монополісти хоча б трохи поубавили свої грошовито-здирницькі апетити. Але, шкода, подібних пунктів у вимогах профспілок бракує.

Та все ж, аби нас не обвинуватили в упередженості, наводимо повністю ті вимоги. які висувають перед владою профспілкові організації. Отже, яка позиція профспілок:

— погашення 2 мільярдів боргів по заробітній платі;
встановлення з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати на рівні реального прожиткового мінімуму – 3200 грн (тут підтримується ініціатива Уряду);
забезпечення в повному обсязі коштами на оплату праці 3 мільйонів працівників бюджетної сфери;
повернення десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію;
забезпечення підвищення мінімальної пенсії, проведення осучаснення раніше призначених пенсій, скасування обмеження пенсій працюючим пенсіонерам;
— не допущення руйнування системи стипендіального забезпечення, гарантувати стипендію кожному сумлінному студенту;
— повернення працівникам права на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів соціального страхування.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/