Пятница, 26 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Перший в Україні пам’ятник Софії Русовій відкрили на Чернігівщині‏


На території місцевої гімназії у селищі Ріпки, що на Чернігівщині, встановили пам’ятник видатному педагогу, справжній патріотці України  та громадській діячці Софії Русовій.

Пам’ятник, збудований на кошти, зібрані «Чернігівським відділом Союзу українок», подарувала громаді очільниця громадської організації ЧвСУ, заступник голови Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» з питань національної пам’яті Ольга Миненок.

Після відкриття пам’ятника відбулася літературно-мистецька програма «Ясна зоря її життя», відзначення кращих педагогів Чернігівщини премією ім. Софії Русової, а також продовжилася Всеукраїнська науково-практична конференція «Вплив педагогічних ідей Софії Русової на інноваційний розвиток закладу освіти»

«Софія Русова визначна постать українського національного відродження, яка прагнула щоб в українській школі була рідна українська мова і педагогіка. «Найдорожчий скарб у кожного народу – його діти, його молодь.

«Нація народжується біля дитячої колиски, тільки на рідному ґрунті, серед рідної пісні й слова здатна вирости національна свідома дитина», — писала Софія Русова. Наша славетна землячка, яка була французько-шведського походження дуже любила Україну та дбала про її добро, вона гарний взірець для всіх українців. Наш обов’язок пам’ятати, пишатися та відроджувати імена і спадщину наших видатних земляків», — зазначила Ольга Миненок.

Уродженка с. Олешні Чернігівської області, Софія Русова стала відомою по всій Україні, розробивши методику дошкільного виховання на національній основі. У 1917 році — член Української Центральної Ради. Саме Софія Русова – соратниця Симона Петлюри, ще у 1917 році в Центральній Раді вітала митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, котрий повернувся з московського ув’язнення.

Заходи відбулися за сприяння депутата Новозаводської районної в м. Чернігові ради від ВО «Свобода» Ольги Миненок.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/