Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Пасіка імені Петра Прокоповича на Чернігівщині зустрічає гостей

Пасіка імені Петра Прокоповича на Чернігівщині зустрічає гостей


19 серпня — одне з найбільших християнських свят — Преображення Господнє. Інша назва свята — Другий або Яблуневий Спас.

Цього дня прийнято освячувати яблука, груші, мед, обжинкові вінки або колосся жита та пшениці. Не випадково й День пасічника святкують 19 серпня.

Картина Катерини Білокур. Богданівські яблука (1958—1959)

Біля Будинку Генерального судді В. Кочубея в Батурині розміщується діюча пасіка імені Петра Івановича Прокоповича. Бджоляр-практик і допитливий раціоналізатор, Петро Прокопович винайшов у 1814 р. перший у світі розбірний рамковий вулик — із рухомими стільниками в дерев’яній рамці. Відвідавши Будинок Генерального судді В. Кочубея, ви прослухаєте екскурсію і по пасіці: «Від дуплянки до сучасного вулика».

Екскурсоводи розкажуть про історію розвитку бджільництва на прикладі вуликів різноманітних конструкцій: дуплянки, точної копії вулика П. Прокоповича, вулика-лежака, вулика Дадана-Блатта, українського лежака Левицького тощо.

Дотримуючись православних традицій, пасіку прикрашено оберегом — вирізьбленою з дерева реставратором Авулою В.М. фігурою Св. Зосима, на якому слова з Біблії: «І подали вони меду стільникового». Для більшої декоративності пасіку оточено плетеним тином зі старовинними горщиками.

Літньої пори можна помилуватись квітами, які цвітуть навколо пасіки: петунії, чорнобривці, флокси, агератум, кани, жоржини. Святкового дня відвідувачі НІКЗ «Гетьманська столиця» можуть безкоштовно прослухати екскурсію в парку «Кочубеївський», а з 17 по 19 серпня — придбати цілющий мед. Свою солодку продукцію представлятимуть батуринські пасічники. Мед на столі — радість у господі, це крапелька сонця на тарілці. З ним українці відзначають свята, частують гостей, лікують недуги. Старовинні рецепти медових страв є безцінними, і ми маємо берегти їх для нащадків. Честь і хвала трудівникам пасік, які приносять до столу українців неповторний дар землі та сонця.

Велика подяка за наполегливість, вірність народним традиціям, любов до своєї землі.

З нагоди свята щиро вітаємо пасічників із професійним святом. Нехай ваша робота окупиться сторицею, напоюючи душу радістю і насолодою від принесених цілющих дарунків. А всіх бажаючих запрошуємо відвідати Будинок генерального судді В. Кочубея та діючу пасіку імені Петра Прокоповича, долучитися до історії бджільництва батуринського краю, дізнатись про роботу маленьких невгамовних трудівниць — бджіл.

Наталія ВЕРБА,

науковий співробітник відділу «Будинок-музей Генерального судді В. Кочубея» НІКЗ «Гетьманська столиця». Фото автора


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/