Вторник, 7 мая 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Остерські лісівники обробряють деревину на німецькій і польській техніці


Деревина1Працівники Остерського держлісгоспу відповідально займаються поглибленою переробкою деревини. Доброю славою користується лісопромисловий комплекс, який називають «мотором» підприємства.

Зазначимо, що 2014-й рік виявився досить насиченим для підприємства і приніс немало позитивних оновлень. Так, було придбано чотиристоронній деревообробний німецький верстат з випуску струганих погонажних виробів, дошок для підлоги, облицювальної дошки, блок-хаусу, лишитви і т.п. Нині верстат працює на повну потужність. Біля нього трудяться досвідчений виробничник Олексій Дасік та його син Андрій.

Важливо, що торік на лісопромисловому комплексі було проведено реконструкцію котельні і встановлено новий котел вітчизняного виробництва, який відповідає сучасним вимогам. До речі, зараз цей котел опалює весь лісопромисловий комплекс, а саме: автотранспортний цех, цехи переробки деревини, шишкосушарку, чотири сушильні камери. Оператором у котельні Василь Скидан, а Микола Коновал — його помічник.

деревина2Нещодавно тут встановили нову сушильну камеру польського виробництва фірми LE. KO., об'єм якої становить 50 м3. Прикметно, що раніше з таким навантаженням справлялися три старі сушильні камери. Отож роботою нової польської «помічниці» задоволені і директор лісгоспу Юрій Кравчук, і головний механік Павло Лось. А представник польської фірми-виробника LE. KO. в Україні Юрій Губер проводить навчання з експлуатації сучасної автоматичної сушильної камери.

У 2014 році місцеві лісівники випустили товарної продукції на суму 5 361 тис. грн, що становить 168,7% річного завдання. (Для порівняння: у 2013-му — на 3 177 тис. грн).

Торік було перероблено деревини 7 947 м3 ( 152,2%), а у 2013 році — 5 222 м3.

Слід відмітити, що у минулому році лісгосп реалізував продукцію переробки деревини на суму 4 827,1 тис. грн ( це -182,6% річного завдання). У 2013-му — на 2 643,5 тис. грн.

Варто підкреслити, що якісну продукцію Остерського лісопромислового комплексу охоче купують кияни та представники інших регіонів України. Відправляється вона й на експорт.

Як розповів начальник комплексу Олександр Данилець, в роки перших післявоєнних п'ятирічок в Острі було збудовано лісопильний агрегат з майстернями. Тоді ж лісівники купили і два трактори. Так «народився» лісозавод, який нині став потужним лісопромисловим комплексом. На підприємстві нині трудиться 22 працівники. У майбутньому планується збільшити кількість робочих місць.

Раніше випускалися дерев'яні ложки та кухонні вироби і різноманітна сувенірна продукція. А сьогоднішній основний асортимент підприємства такий: пиломатеріал обрізний, пиломатеріал не обрізний, заготовки для піддонів, брусок сухий струганий, погонажні вироби.

Зараз на комплексі освоїли випуск будиночків для відпочинку каркасного типу як для дачників, так і для зеленого туризму. Недавно 6 таких будиночків придбав Добрянський держлісгосп.

Адже раніше такі будиночки випускали на заводі «Промінь» у м. Клевань Рівненської області. Вони були дуже дорогі (про що було немало критичних матеріалів у пресі), а остерські — значно, «на порядок», дешевші.

Протягом останніх десятиріч траплялися складні періоди в лісовій галузі Чернігівщини, коли переробка деревини на підприємствах «затухала». І хто її зберіг, той нині у виграші.

Остерські лісівники зуміли це зробити.

Майже тридцять років керував лісгоспом заслужений працівник сільського господарства України Іван Прокопович Данилець. З 2011 року колектив очолює Юрій Миколайович Кравчук, який впроваджує на підприємстві європейський досвід з переробки деревини.

ДП «Остерське лісове господарство» отримало національний сертифікат, який підтверджує, що лісгосп було удостоєно почесного звання «Державне підприємство 2014 року». Це — срібло рейтингу в Україні серед великих та середніх підприємств за сумою показників фінансово-господарської діяльності: прибутковість та ліквідність, масштаби виробництва та платоспроможності, соціальні показники, ефективність використання ресурсів, інвестиційна привабливість (за основним видом діяльності КВЕД 02.10) — лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві.

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ Фото усі збережені в папці «Ліс Остер»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/