Вторник, 27 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Осінній «вальс» ляльок «закружляв» у Ніжині


Дивовижне лялькове королівство з’явилося у відділі абонементу Ніжинської центральної міської бібліотеки ім. М. Гоголя.

Вперше представила тут свою дебютну колекцію під поетичною назвою «Осінній вальс ляльок» майстриня Лілія Володимирівна Григор’єва. Виставка побувала і у бібліотеці-філії №3 для дітей. Лялькарство захоплює майстриню більше, ніж інші види декоративно-прикладного мистецтва. Мабуть тому, що вона має двох діточок, яких доглядає. Для них кожна нова мамина іграшка-справжнє свято. Творчістю Лілія Володимирівна займається у вільний час. Ляльки для неї — найкращий релакс та хобі, яке допомагає відволіктися від буднів та відпочити. Кожна її іграшка має живе, цікаве й безмежно добре обличчя.

іграшки-Ніжин- (15)Створення ляльки потребує від автора натхнення та кропіткої роботи. Майстриня має бути лялькаркою, дизайнером, перукарем, художником. Тільки тоді її роботи привертатимуть увагу та викликатимуть захоплення. Зате кінцевий результат дарує справжнє щастя Лілії та її дітям. Казковий світ персонажів не залишає байдужим. Є тут народні ляльки-мотанки, домовички, звірятка, неначе справжня курка, різного калібру персонажі, святкові обручі для дівчат. Лілія працює у різних техніках з різноманітними матеріалами. Їй подобаються грошовиті домовики-оберегі з мішковини, які роблять, за звичаєм, на добробут, гроші та здоров’я родини. Зараз стали дуже популярними українські народні ляльки-мотанки. Їх призначення — теж оберігати родину від лиха, приносити щастя й злагоду у дім. Для їх образу Лілія Григор’єва використовує домоткані тканини, духмяні трави.

іграшки-Ніжин- (10)Новинкою для читачів абонементу й гостей бібліотеки стали вироби з фоамірану. Головна особливість цього матеріалу — здатність трохи розтягуватися. Він нагадує пластичну замшу чи пористу гуму, легко ріжеться. А ще — м’який, міцний, пористий, тому виробам з фоамірану можна надати будь-яку форму, яку він збереже. Формування іграшки відбувається під впливом тепла рук майстрині. Фоаміран розтягують, скручують, надають потрібну конфігурацію. Кожна іграшка з нього унікальна. Ось дівчинка на гойдалці, песик, Золота рибка, їжачки, бджілка, Мальвіна, чобіток, казкова хатка, магнітики «Веселі смайлики», лікар з медсестрою, інші персонажі виставки-всі вони зроблені з фоамірану.

іграшки-Ніжин- (11)Неймовірні авторські ляльки Лілії Григор’євої усміхнені й радісні, несуть добро і злагоду у навколишній світ. Авторка продумує всі деталі: обличчя, зачіску, одяг, кольорову гаму, атрибути, позу, вдачу. Здається, ляльки щось промовляють до людей. Колекція майстрині постійно поповнюється. Зробити такі шедеври непросто. Зате виріб з фоамірану виходить дуже красивим. Ляльку збирають від голови до тулуба. ЇЇ очі, рот, веснянки можна намалювати маркером, або акриловими фарбами, які легко лягають на спінену гуму й швидко застигають. І хоча для зміни форми фоамірану досить тепла рук майстрині, для складних образів доводиться вдаватися до праски, щипців. Використовують іранський, китайський та корейський фоаміран. Це унікальний за властивостями матеріал, з якого виготовляють штучні квіти, предмети інтер’єру, магнітики на холодильник, ляльок. Фоаміранові вироби не токсичні, дуже яскраві, їх можна мити. Це нове слово в рукоділлі.

іграшки-Ніжин- (13)Виставка робіт Лілії Володимирівни Григор’євої «Осінній вальс ляльок» дарує відвідувачам Ніжинської центральної міської бібліотеки позитивний настрій, викликає бажання самим щось створити. Не даремно наше місто славиться народними майстрами.

іграшки-Ніжин- (12)

іграшки-Ніжин- (14)

іграшки-Ніжин- (2)

іграшки-Ніжин- (16)

іграшки-Ніжин- (17)

іграшки-Ніжин- (18)

іграшки-Ніжин- (19)

іграшки-Ніжин- (20)

іграшки-Ніжин- (3)

іграшки-Ніжин- (4)

іграшки-Ніжин- (5)

іграшки-Ніжин- (6)

іграшки-Ніжин- (7)

іграшки-Ніжин- (8)

іграшки-Ніжин- (9)

іграшки-Ніжин- (21)

іграшки-Ніжин- (22)

Наталія Старінко,

бібліотекар Ніжинської ЦБС


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/