Вторник, 20 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Онкологічним хворим потрібна не лише фізична реабілітація, а й духовна


У найголовніше свято всіх християн – свято Світлого Христова воскресіння – адміністрація Чернігівського обласного онкологічного диспансеру разом із кліром Свято-Миколаївського храму привітала пацієнтів та медичний персонал закладу з Великоднем. Адже це давня й добра традиція – відвідувати цього дня всіх тих, хто, перебуваючи у стражданні, потребує як ніколи людяності, тепла, доброго слова й Божої підтримки.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100Головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб підкреслив надважливість візиту духовних наставників до медичного закладу.

— Останнім часом у зв'язку з успіхами ранньої діагностики та відповідного лікування онкологічних захворювань людина все частіше отримує можливість повного зцілення. Проте після операції й повного комплексу лікування в онкодиспансері для повернення людини до повноцінного життя необхідна серйозна реабілітація фізична, психологічна, духовна. Та коли людина хворіє, вона не завжди може дістатися до храму. Тому було прийняте рішення запросити духовних наставників до закладу. Священнослужителі Свято-Миколаївського храму відгукнулися на нашу пропозицію, за що ми їм надзвичайно вдячні, – зазначив лікар.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100Під час заходу священики відслужили молебень за кожного стражденного, побажали здоров’я та освятили великодні паски й солодощі. Благою нотою зустрічі стало привітання з Великоднем Високопреосвященнійшого Амвросія, митрополита Чернігівського і Новгород-Сіверського, яке від імені владики зачитали присутнім мирянам. У своєму архіпастирському слові він сердечно привітав молільників зі святом Світлого Христового воскресіння та побажав їм благополуччя і зміцнення віри. Особливу увагу в медзакладі приділили щойно прооперованим хворим. Головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб і отці Володимир та Іоанн піднялися до реанімаційного відділення, де привітали зі святом і побажали скорішого одужання кожному із пацієнтів.

— Напевно, найчастіше тяжкохворі люди відчувають саме зневіру і страх перед невідомістю того, що буде далі. Тому дуже важливо, щоби поруч виявилася людина, яка почала б відповідати на ці запитання. Звичайно, страждання це таємниця. Точно така ж таємниця криється і в нашому спасінні: страждання Христа на хресті це невимовна таємниця. Людина у своєму стражданні торкається неї, осягає її, і перші кроки в цьому осягненні йому допомагає зробити віра в Господа нашого. Мені доводилося часто стикатися з тим, коли людина буквально після кількох зустрічей духовно перетворюється, – звучать слова отця Володимира.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Уляна КОВАЛЬЧУК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/